Haberler

Başkan Altepe´den kimsesizlere moral

Font Boyutu

 2 ARALIK 2014

BASIN BÜLTENİ

BAŞKAN ALTEPE’DEN KİMSESİZLERE MORAL
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, ÜRÜNLÜ’DE YER ALAN BARINMA EVİNDE KALAN KİMSESİZLERİ ZİYARET EDEREK ONLARA MORAL VERDİ.

BURSA - Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Ürünlü’de yer alan barınma evinde kalan kimsesizleri ziyaret ederek onlara moral verdi.

Başkan Altepe, barınma evinin Bursa’da gerçekleştirilen örnek uygulamalardan biri olduğunu söyledi. Toplumun tüm kesimlerinin ihtiyaçlarının giderilmesi, özellikle de dezavantajlı ve sıkıntılı kesimlerin desteklenmesi, sosyal denge ile toplumsal huzurun sağlanması noktasında ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini belirten Başkan Altepe, “Bu çalışmalardan biri de barınma evi uygulamamızdır. Kış ayları girip havalar soğuduğu andan itibaren kapıları açıyoruz ve nisan başına kadar, yaz ayları girinceye kadar hizmetlerimiz devam ediyor” dedi.

Barınma evinde kimsesizlere yönelik tüm sosyal ihtiyaçların giderildiğini, Ürünlü’de daha önce gençlik kampı olarak kullanılan alanda berberden giyime, yeme içmeden sosyal faaliyetlere kadar tüm hizmetlerin verildiğini kaydeden Başkan Altepe, “Tesisimiz sadece Bursa’da kalanlara değil çevre iller de dahil olmak üzere tüm Anadolu’ya hitap ediyor. Şu anda İstanbul, Ankara ve İzmir’in yanında, Anadolu’nun içlerinden, doğudan gelen insanlar var. Biz de her geçen gün çalışmalarımızı daha sistemli hale getiriyoruz. Ne kadar insanımız gelirse gelsin, karnı tok sırtı pek bir şekilde ağırlıyoruz” diye konuştu.

Başkan Altepe, bu yıl kapılarını erken açın barınma evinde şu anda 230 kişinin kaldığını, taleple bağlantılı olarak rakamın artabileceğini ifade etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 02.12.2014 | Okunma sayısı:3211

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu