Haberler

Başkan Altepe’den ‘Kadın Meclisi’ne moral

Font Boyutu

9 EKİM 2017

BASIN BÜLTENİ

Başkan Altepe’den ‘Kadın Meclisi’ne moral
- Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Mihrimah Kocabıyık ve yeni yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.
- Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, toplumdaki en samimi kesimin kadınlar olduğunu ve kadınların yapılan doğru işlere sahip çıktığını söyledi.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Mihrimah Kocabıyık ve yeni yönetim kurulu üyeleri ile Büyükşehir Belediyesi Başkanlık makamında bir araya geldi.

Kadın Meclisi’nin yeni yönetim kuruluna başarılar dileyen Başkan Altepe, “Bursa, her konuda lider bir şehir. Bursa’da örnek çalışmalar yapılıyor. Tüm kurum ve kuruluşlarla ortak çalışmalarımız sürüyor. Yaklaşık 23 – 24 yıl önce Yerel Gündem 21 olarak başlayan çalışmalar, halen Kent Konseyi olarak devam ediyor. Kent Konseyleri kurucusu olan Bursa bu alanda da örnek” dedi.

“Kalite ayrıntıda gizlidir”
Başkan Altepe, Bursa’ya hizmetin onur olduğunu ifade ederek, “Bursa için herkese görev düşüyor. Herkes yaşadığı şehre sahip çıkarsa, şehir ancak o zaman şehir olur. Sivil toplum kuruluşları ve Kent Konseyi bu noktada çok önemli. Kent konseyi üyeleri halkın gözü kulağı olursa, Bursa’daki atılan adımlar, yapılan işler daha da iyi olur. Kalite ayrıntıda gizlidir” diyerek, atılan küçük adımların dahi zamanla büyük güzelliklere yol açabileceğine işaret etti.

“Toplumdaki en samimi kesim hanımlarımızdır”
Başkan Altepe, kadınların toplumdaki yerine ve değerine vurgu yaparak, “Toplumdaki en samimi kesim hanımlarımız. Hanımlar, her şeyin hakkını veriyor. Doğru neyse, ona destek veriyor. Bir yerde bir iş gerçekten yapılıyorsa, hizmet oluyorsa buna en çok desteği kadınlar veriyor, yapılan işe gerçek anlamda sahip çıkıyorlar. Kadınların getirdiği öneriler de en doğrusu oluyor, duyarlılık içeriyor. Kadınların gelişimini destekleyen projelere bizler de destek olacağız. Bunları laf olsun diye söylemiyorum, gerçek düşüncelerim. Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi, yeni dönemine yeni yönetimle güçlenerek geldi, hayırlı olsun, başarılar diliyorum” diye konuştu ve Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin kent için proje üretmesini istedi.

Destek morali
Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni de Bursa Kent Konseyi’nin faaliyetlerinden örnekler verdiği ziyarette, Kadın Meclisi’nin gönüllülük esasıyla güçlü çalışmalar yaptığını anlattı. Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Mihrimah Kocabıyık ise Başkan Altepe’nin desteğinin, gelecekteki çalışmalar adına moral ve güç verdiğini dile getirdi. Mihrimah Kocabıyık başkanlığındaki yönetimde Elif Şen, Emine Aksoy, Emine Elmas, Gülten Aktaş, Hacer Özyürek, Kadriye Sarıbıyık, Mecbure Altun, Mizyal Tunçman, Nesrin Mekikçi, Nuray Yeşil, Seval Uzunboy, Sevil Göksel Şen, Elif Kamacı Efe, Esra Aydı, Figen Sofuoğlu, Hande Kurter, Havana Yiğitalp, Mine Norşon, Neşe Yangın, Nilgün Özdemir, Nuray Öner, Nurdan Celap, Pervin Adıgüzeller ve Sema Bütün yer alıyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 09.10.2017 | Okunma sayısı:2471

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu