Haberler

Başkan Altepe´den Güreş Milli Takımı´na moral

Font Boyutu

 31 TEMMUZ 2017

BASIN BÜLTENİ

BAŞKAN ALTEPE’DEN GÜREŞ MİLLİ TAKIMI’NA MORAL

-          BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, FİNLANDİYA’DA YAPILACAK DÜNYA GÜREŞ ŞAMPİYONASI ÖNCESİNDE BURSA’DA KAMP YAPAN GREKOROMEN GÜREŞ MİLLİ TAKIMI’NI ZİYARET EDEREK OYUNCULARA MORAL VERDİ.

-          GÜRCİSTAN GÜREŞ MİLLİ TAKIMI’NIN DA KATILDIĞI ZİYARETTE KONUŞAN BAŞKAN ALTEPE, TÜRK MİLLETİYLE GÜREŞİN ÖZDEŞ OLDUĞUNA DEĞİNEREK, TÜRK MİLLİ TAKIMINA ŞAMPİYONADA BAŞARILAR DİLEDİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Finlandiya’da yapılacak Dünya Güreş Şampiyonası öncesinde Bursa’da kamp yapan Grekoromen Güreş Milli Takımı’nı ziyaret ederek oyunculara moral verdi. Gürcistan Güreş Milli Takımı’nın da katıldığı ziyarette konuşan Başkan Altepe, Türk Milletiyle güreşin özdeş olduğuna değinerek, Türk milli takımına şampiyonada başarılar diledi.

Bursa Olimpik Hazırlık Merkezi’ndeki (Bursa TOHM) ziyarete; Başkan Altepe’nin yanı sıra Türkiye Güreş Federasyonu (TGF) Başkanı Musa Aydın, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin, Grekoromen Güreş Milli Takımı Teknik Direktörü Mustafa Berber ve TGF İl temsilcisi Celalettin Güneş ile güreşçiler katıldı. Bursa TOHM’de Türk milli takımıyla birlikte kamp yapan ve aynı şampiyonada mücadele edecek olan Gürcistan Güreş Milli Takımı da Başkan Altepe’nin ziyaretinde hazır bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kamp için Bursa’yı tercih eden Türk ve Gürcü milli takımı yetkililerine teşekkür etti. Konuşmasında güreşin Türk tarihi açısından önemine değinen Başkan Altepe, önemli bir organizasyon öncesinde Türk ve Gürcü milli takımlarına ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Türk ve Gürcü milli takımlarının aynı merkezde kardeşçe kamp yapmasının dünya barışı açısından güzide bir örnek olduğunu dile getiren Başkan Altepe, “Kulüpler bir araya geldiğinde dostluklar oluşuyor, düşmanlıklar ortadan kalkıyor. Onun için yakınlaşmak lazım. Mümkün mertebe, komşu ve kardeş ülkelerle bu yakınlığımızın artması lazım. İnşallah bu ortam iki ülke için de güzel sonuçlar doğurur” dedi.

Başkan Altepe, Finlandiya’daki dünya şampiyonasında boy gösterecek olan 2 takım oyuncularına da başarılar diledi.

Ziyarette söz alan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin, Başkan Altepe’nin hizmet süresi boyunca gerçekleştirdiği spor yatırımlarına değindi. Şehrin her bir bölgesinin farklı branşlara hitap eden onlarca spor tesisiyle donatıldığını, kamp yeri arayan spor grupları için en uygun alt yapının Bursa’da sağlandığını dile getiren Şahin, yapılan yatırımlar nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

Başkan Altepe, ziyaretin anısına güreş milli takımı oyuncularına hediye paketleri takdim etti. Grekoromen Güreş Milli Takımı Teknik Direktörü Mustafa Berber de ziyaretin anısına Başkan Altepe’ye güreş milli takımının formasını hediye etti. Ziyaret çektirilen hatıra fotoğrafıyla son buldu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

Tarih: 31.07.2017 | Okunma sayısı:1712

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu