Haberler

Başkan Altepe´den ´Gran Fondo´ birincilerine ödül

Font Boyutu

24 EYLÜL 2017

BASIN BÜLTENİ

BAŞKAN ALTEPE’DEN ‘GRAN FONDO’ BİRİNCİLERİNE ÖDÜL

-          BU YIL İKİNCİSİ DÜZENLENEN ‘GRAN FONDO MARMARA UZUN PARKUR’ BİSİKLET YARIŞLARI BURSA’DA SONA ERDİ.

-          İSTANBUL’DAN YOLA ÇIKAN VE 111 KİLOMETRE YOLU ORTALAMA 2.5 SAATTE KAT EDEN YARIŞÇILARI BURSA’DA KARŞILAYAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, ORGANİZASYONDA DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİNİ TAKDİM ETTİ.

-          BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OLARAK BURSA’DA TÜRKİYE SAĞLIKLI KENTLER BİRLİĞİ (SKB) OLARAK DA TÜRKİYE’DE BİSİKLET SPORUNU YAYGINLAŞTIRMAK İÇİN SÜREKLİ BİR FAALİYET İÇERİSİNDE OLDUKLARINI BELİRTEN BAŞKAN ALTEPE, GRAN FONDO MARMARA UZUN PARKUR YARIŞLARINDA DERECEYE GİREN 78 SPORCUYU TEBRİK ETTİ.

BURSA - Bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Gran Fondo Marmara Uzun Parkur’ bisiklet yarışları Bursa’da sona erdi. İstanbul’dan yola çıkan ve 111 kilometre yolu ortalama 2.5 saatte kat eden yarışçıları Bursa’da karşılayan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, organizasyonda dereceye girenlere ödüllerini takdim etti. Büyükşehir Belediyesi olarak Bursa’da Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği (SKB) olarak da Türkiye’de bisiklet sporunu yaygınlaştırmak için sürekli bir faaliyet içerisinde olduklarını belirten Başkan Altepe, Gran Fondo Marmara Uzun Parkur yarışlarında dereceye giren 78 sporcuyu tebrik etti.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin de içerisinde bulunduğu sponsorların desteğiyle UCI ve Türkiye Bisiklet Federasyonu yönetmeliklerine göre düzenlenen Gran Fondo Marmara Uzun Parkur bisiklet yarışları, Bursa Endülüs AVM’de düzenlenen ödül töreniyle sona erdi. İstanbul ViaPort Asia Outlet Shopping´ten başlayıp Osmangazi Köprüsü´nden geçerek Bursa´ya gelen 1000 katılımcı, yaklaşık 2.5 saat boyunca ter döktü. Yarışma sonunda dereceye giren 78 kişiye ödülleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin de aralarında bulunduğu protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yarışmada dereceye giren 78 kişi ile katılımcıları tebrik etti. Bu tür etkinliklerle şehirlerin marka değerini artırmanın yanında İstanbul’dan Bursa’ya yeni köprü ve yolların tanıtımının da yapıldığını belirten Başkan Altepe, Gran Fondo Marmara ile bir kez daha bu hedefe hizmet edildiğini kaydetti. Büyükşehir Belediyesi olarak sporu hedef olarak seçtiklerini ve Bursa ile Türkiye’yi spor kenti yapmak için yoğun çaba sarf ettiklerini söyleyen Başkan Altepe, “Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği (SKB) başkanıyım. Büyükşehir Belediyesi olarak Bursa’da SKB olarak da Türkiye’de bisiklet sporunu yaygınlaştırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Tüm etkinliklerimizde başarı ödülü olarak bisiklet dağıtıyoruz. Her yıl binlerce kişiyi bu şekilde ödüllendiriyoruz. Bu nedenle bu yarışmada dereceye girenleri bir kez daha tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Gran Fondo Marmara ödül törenine katılan Bursa Vali Yardımcısı Ergün Güngör, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı ve Spor İstanbul Genel Müdürü İsmail Özbayraktar da söz alarak yarışmayla ilgili düşüncelerini dile getirdi. Başkan Altepe ve protokol üyeleri, konuşmaların ardından yarışmada dereceye giren sporculara ödüllerini takdim etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

Tarih: 24.09.2017 | Okunma sayısı:1923

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu