Haberler

BAŞKAN ALTEPE’DEN BUSMEK’E ÖVGÜ

Font Boyutu

 15 HAZİRAN 2010

BASIN BÜLTENİ

BAŞKAN ALTEPE’DEN BUSMEK’E ÖVGÜ
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, ‘BUSMEK 5. GENEL SERGİSİ’Nİ GEZDİ.
- KURSİYERLERİN EL EMEĞİ GÖZ NURU ESERLERİNİ BEĞENİYLE İZLEYEN BAŞKAN ALTEPE; “ÖZGÜN ÜRÜNLERİN YER ALDIĞI SERGİ, BUSMEK’İN EĞİTİM KALİTESİNİ DE GÖZLER ÖNÜNE SERİYOR” DEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları’nın (BUSMEK) vatandaşların yeteneklerini geliştirip, mesleki deneyim kazanmalarına olanak sunduğunu söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, eşi Hüsniye Altepe ile birlikte, Atatürk Kongre Merkezi’nde oluşturulan ve BUSMEK kursiyerlerinin yıl boyu ürettikleri eserlerin bulunduğu el sanatları sergisini gezdi. ‘BUSMEK 5. Genel Sergisi’ndeki el emeği göz nuru ürünleri çok beğendiğini söyleyen Başkan Altepe, BUSMEK’in Bursa’da çok önemli bir görevi üstlendiğini dile getirdi.
Bursalılar’ın kurslara yoğun ilgi gösterdiğini kaydeden Başkan Altepe, “Hemşehrilerimiz, gençlerimiz BUSMEK’te istedikleri alanda kurslara katılarak bir yandan yeteneklerini geliştiriyor, diğer taraftan da meslek sahibi oluyorlar” dedi.

“Kurslarımız amacına ulaşıyor”
BUSMEK 5. Genel Sergisi’nde yüzlerce ürünün beğeniye sunulduğunu ifade eden Başkan Altepe, “Buradaki ürünlerin hepsi çok özel çalışmalar. Usta sanatkarların elinden çıkmış birbirinden değerli ürünler, kurslarda kaliteli çalışmalar yapıldığını gözler önüne seriyor. Sergide, Türk geleneklerinin en özel ürünleri ve güzel desenleri özgün tarzlarıyla sergileniyor. Kurslarımız amacına ulaşıyor” şeklinde konuştu.
Bu yıl 16 farklı noktada, 74 branşta, 8 bin kursiyere eğitim verilen BUSMEK’e ilginin her geçen yıl aratarak devam edeceğine inandığını söyleyen Başkan Altepe, “Bu kurslarda üretilen ürünlerin satılacağı yerler ayarlanıyor. Hemşehrilerimizin bu ürünleri alacağı ortamlar geliştirilecek” dedi.
BUSMEK’te kursiyerlerin hazırladığı özel bir tablo ve nakış kurslarında yapılan Bursaspor yastığı da Başkan Altepe’ye armağan edildi.
Bursa’nın en büyük el sanatları sergisi olma özelliğini taşıyan ‘BUSMEK 5. Genel Sergisi’nde ebru, tezhip, hat gibi unutulmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatlarından mefruşat, dekoratif ürünler ve resimlere uzanan özel ürünler sergilendi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 15.06.2010 | Okunma sayısı:6808

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu