Haberler

BAŞKAN ALTEPE’DEN BURSASPOR’A MORAL

Font Boyutu

20 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

BAŞKAN ALTEPE’DEN BURSASPOR’A MORAL
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, YENİ SEZON HAZIRLIK ÇALIŞMALARINI AVUSTURYA´DA SÜRDÜREN BURSASPOR’U ZİYARET ETTİ.
- BAŞKAN ALTEPE, BURSASPOR’UN İNGİLİZ EKİBİ LEICESTER CITY İLE GOLSÜZ BERABERE KALDIĞI HAZIRLIK MAÇINI BURSASPOR KULÜBÜ BAŞKANI İBRAHİM YAZICI VE MALİ AS BAŞKAN MUSTAFA YEDİKARDEŞ İLE BİRLİKTE İZLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yeni sezon hazırlıklarını Avusturya’da sürdüren Bursaspor kampını ziyaret etti.
Bursaspor’un, İngiliz ekibi Leicester City ile yaptığı hazırlık karşılaşmasını Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı ve Mali As Başkan Mustafa Yedikardeş ile birlikte izleyen Başkan Altepe, yeni sezon hazırlıklarını sürdüren yeşil beyazlı ekibi Avusturya’da da yalnız bırakmadıklarını söyledi. Bursaspor’un önceki sezon yaşattığı şampiyonluk hedefini bu yıl da tekrarlayabilmek için var gücüyle çalıştığına işaret eden Başkan Altepe, “Şehrin gücünün takımın arkasında olduğunu göstermek adına biz de Bursaspor’u Avusturya’daki çalışmalarında ve hazırlık maçında yalnız bırakmadık. Önceki dönem yaşattığı şampiyonluk ile Türkiye’ye ve dünyaya örnek olan yeşil beyazlı ekibin önümüzdeki sezona da güçlü başlayıp başarılarla bitireceğine inanıyoruz” dedi.

Golsüz berabere sona eren maç sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Altepe, “Bursaspor’un Avusturya’daki 3. kampını ziyaret ettik. Bursaspor için güzel bir kamp dönemi geçtiğini gördük. Son maçını da izleme fırsatımız oldu. Güzel bir maç oldu. Futbolcular denendi. Gençlerden ve yeni transferlerin performansından biz de memnun kaldık. Maçta sadece golümüz eksikti. Bazı golleri kaçırdık, birkaç tanesi golle sonuçlansaydı, iyi olurdu. İnşallah, güzel bir sezonun başlangıcı olur. Hazırlık maçı olmasına rağmen, futbolcuların mücadelesi, ortaya koydukları futbol güzeldi” dedi.

Yeni sezon hazırlıklarını Avusturya´da sürdüren Bursaspor, hazırlık maçında karşılaştığı İngiliz ekibi Leicester City ile golsüz berabere kaldı.Maçtan sonra açıklama yapan Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, iki güçlü takviye sporcuya ihtiyaçlarının olduğunu söyledi. Sağlam, "Miller´in takımdan ayrılmasından sonra forvette sayısal anlamda eksikliklerimiz var. Şu anda transfer isimleri ile alakalı bir yorumda bulunmamız mümkün değil. Basında çıkan isimler transfer yapma şansımızı zorluyor bazen de imkansız hale getiriyor. Takımın performansından memnunum. En önemli beklentimiz takımın fiziksel olarak hazır hale gelmesidir. Ama kondisyonumuz istenilen seviyede. Takımın teknik olarak uyumu konusunda baya mesafe katettik. Oyun anlayışımıza uygun hale geldiğimiz zaman oldukça mesafe almış olacağız. Ancak kadro kalitesi olarak 2 oyuncuya daha ihtiyacımız var. Bunları en kısa sürede yaparsak kadro açısından iyi seviyelere geleceğiz" dedi.

5 Ağustos´ta ligler başlayacakmış gibi hazırlık yaptıklarını ifade eden Sağlam, liglerin ertelenmesine ilişkin soruya ise, "Liglerin ertelenmesi bizim açımızdan dezavantaj olmaz. Sadece sıcak Ağustos ayında maç oynamamış oluruz. Biz hazırlıklarımızı 5 Ağustos´a göre yapıyoruz" diye cevap verdi.

Maç sonunda bir açıklama yapan Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı ise, yeni transferlerin iyi futbolcular olduğuna dikkat çekerek, "İsabetli transferler yaptık. Hepsi iyi futbolcu. Transfer çalışmalarımızı gizli olarak yapıyoruz. Gereken transferleri de yapacağız" dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 21.07.2011 | Okunma sayısı:4016

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu