Haberler

BAŞKAN ALTEPE’DEN BURSASPOR´A DESTEK

Font Boyutu

13 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

BAŞKAN ALTEPE’DEN BURSASPOR´A DESTEK
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, AK PARTİ BURSA MİLLETVEKİLİ SEDAT KIZILCIKLI VE AK PARTİ BURSA İL BAŞKANI SEDAT YALÇIN İLE BİRLİKTE BURSASPOR KULÜBÜ’NE DESTEK ZİYARETİNDE BULUNDU.
-BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE; "BÖYLE BİR CEZA İSTANBUL KULÜPLERİNE VERİLEBİLİR Mİ? GEREKEN İTİRAZI YAPACAĞIZ" DEDİ.

BURSA – Yaşanan olayların ardından tarihi bir ceza alan Bursaspor´u ziyaret eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın ve Milletvekili Sedat Kızılcıklı, verilen cezaların çok ağır olduğunu belirterek, cezaların geri alınmasını talep ettiler.

Özlüce Tesisleri´nde gerçekleşen ziyarette Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın ve Milletvekili Sedat Kızılcıklı, Bursaspor Genel Sekreteri Recep Bölükbaşı, yöneticiler Öztürk Yazıcı, Mehmet Kara, Mustafa Yedikardeş, Zekeriye Ünaldı, Şentürk Turan ve İrfan Koç hazır bulundu.
TFF´nin saha dışı olayları nedeniyle oynanmadan iptal edilen Bursaspor-Beşiktaş maçına ilişkin yeşil-beyazlı kulübe verdiği cezayı çok ağır bulduklarını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yaşanan olayların Bursaspor´a mal edildiğini, hoş olmayan bu olayların Bursaspor ile hiçbir ilgisinin olmadığını kaydetti. Başkan Altepe, daha önce de benzer olayların yaşandığını ancak TFF´nin bu karşılaşmalarla ilgili ‘Erteleme ve yeniden oynatma’ gibi kararlar aldığını ifade ederek, “Oynanmayan maça hükmen galibiyet verilir mi? Karşı takım bu durumu içine sindiriyor mu? Ben bu tür cezaların uygulanabileceğine inanmıyorum. Böyle bir ceza İstanbul kulüplerine verilebilir mi? Gerekli itirazlarımızı yapacağız” dedi.
AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın da olaylar ve daha sonra Bursaspor´a verilen cezadan dolayı üzgün olduklarını belirtti. Verilen cezanın Bursa şehri ve Bursaspor açısından kabul edilemez olduğunu vurgulayan Yalçın, “Bursaspor, şampiyon olarak Türkiye´ye ne kadar önemli bir takım olduğunu gösterdi. TFF´nin aldığı karara karşı edilen itiraza en üst düzeyde destek vereceğiz. Bütün partiler ortak bir açıklama yapılabilir” diye konuştu.
Bursaspor Genel Sekreteri Recep Bölükbaşı da ziyaretlerin çok ihtiyaçları olduğu bir dönemde gerçekleştiğini kaydetti. Bursaspor üzerinde bir takım oyunların oynanmaya çalışıldığını belirten Bölükbaşı, kararla ilgili gerekli itirazların yapıldığını söyledi.
Bir bölümü basına kapalı gerçekleşen ziyaretin sonunda Bölükbaşı, Başkan Altepe, Yalçın, Kızılcıklı ve beraberindekilere Bursaspor atkısı hediye etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 13.05.2011 | Okunma sayısı:3352

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu