Haberler

Başkan Altepe’den Bursalı firmalara destek

Font Boyutu

24 EKİM 2014

BASIN BÜLTENİ

BAŞKAN ALTEPE’DEN BURSALI FİRMALARA DESTEK
- ANTALYA’DA DÜZENLENEN MEYVECİLİK FUARINA KATILAN BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BURSALI FİRMALARIN STANTLARINI GEZEREK GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİLER ALDI.

ANTALYA - Antalya’da düzenlenen meyvecilik fuarına katılan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursalı firmaların stantlarını gezerek gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Frutech Meyve Yetiştiriciliği ve Teknolojileri Fuarı’, Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi’nde açıldı. Marmara Belediyeler Birliği (MBB) toplantısı için geldiği Antalya’da meyvecilik fuarını da gezen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursalı firmaların stantlarını tek tek ziyaret ederek, kendisine ikram edilen ürünlerden tattı. Her şeyin en iyisinin Bursa’da yetiştiğini, verimli tarım arazilerinde yetişen meyve ürünlerinin tat itibariyle diğerlerinden kolayca ayrıldığını belirten Başkan Altepe, “Meyveciliğin Bursa’da gelişmesi, tesisleşmenin sağlanması ve üreticinin kazanması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Artık belediyeler hayatın her alanında. Bu fuar da, yeni pazarların bulunması ve fırsatların değerlendirilmesi için ideal. Bunun için buradayız” dedi.

Fuarda tarımla ilgili bir sempozyuma da iştirak eden Başkan Altepe, Bursa’da tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi adına yapılan çalışmalar hakkında sektör temsilcilerini bilgilendirdi.
Bursa İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü´nün partnerliğinde gerçekleşen fuara, Antalya İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü de lojistik destek sağladı. Türkiye´nin farklı illerinden 85 katılımcı ile açılan fuarda, Bursa ve Antalya İl Gıda ve Hayvancılık müdürlükleri stantlar kurdu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 24.10.2014 | Okunma sayısı:3029

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu