Haberler

Başkan Altepe’den başarılı güreşçilere altın

Font Boyutu

 27 ŞUBAT 2014

BASIN BÜLTENİ

BAŞKAN ALTEPE’DEN BAŞARILI GÜREŞÇİLERE ALTIN
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, GÜREŞTE TÜRKİYE’Yİ BAŞARIYLA TEMSİL EDEREK, ULUSLARARASI MÜSABAKALARDA MADALYA KAZANAN SPORCULARA ALTIN HEDİYE ETTİ.
- SPOR VE SPORCUNUN DAİMA YANINDA OLDUKLARINI İFADE EDEN BAŞKAN ALTEPE, “GENÇLERİMİZİ SPORA TEŞVİK ETMEK ONLARA YAPACAĞIMIZ EN ÖNEMLİ YATIRIMDIR. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OLARAK ATASPORUMUZ GÜREŞE VE DİĞER BÜTÜN BRANŞLARA HER ZAMAN TAM DESTEK OLACAĞIZ” DEDİ

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Uluslararası müsabakalarda madalya kazanma başarısı gösteren güreş sporcularını Heykel merkez binada güreşten sorumlu Başkanvekili Abdullah Karadağ eşliğinde konuk etti. Dünya Şampiyonası, Akdeniz Olimpiyatları ve Avrupa Şampiyonası’nda madalya kazanan güreşçilere 12 adet yarım altın hediye eden Altepe, sporcuları başarılarından dolayı tebrik etti.

“Olimpiyat şampiyonları aranızdan çıkacak”
Başkan Altepe, her zaman gençlerin spora yönlendirilmesinin gerekliliğine vurgu yaparak, onlar için yapılacak en önemli yatırımın spor olduğuna dikkat çekti. Ata sporu olan güreşe Büyükşehir Belediyesi olarak sahip çıktıklarını ifade eden Başkan Altepe, bunun meyvesini almaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek bu başarıların devamının geleceğine inandığını belirtti. Başarılı olan sporcularla sohbet eden Başkan Altepe, “Uluslararası spor müsabakalarında almış olduğunuz bu zaferler sizden sonra yetişecek sporculara örnek teşkil ediyor. İleride olimpiyat şampiyonlarının sizlerin içinden çıkacağına inanıyorum” dedi.

Başarılı güreşçilere hediye yarım altın
Başkan Altepe, Akdeniz Olimpiyatları’nda 96 kiloda şampiyon olan Rıza Yıldırım’ı, Avrupa Şampiyonası’nda 50 kiloda şampiyon olan Barış Kaya’yı ve yine aynı organizasyonda 3. ve Dünya Şampiyonası’nda 60 kiloda 3. olan Ahmet Uçar’ı, Avrupa Şampiyonası’nda 63 ve 76 kiloda 3. olan Enes Uslu ve Tolga Yönel’i tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Başarılı sonuçlarla Bursa ve Türkiye’yi gururlandıran güreşçiler 12 adet yarım altınla ödüllendirildi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 27.02.2014 | Okunma sayısı:3739

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu