Haberler

BAŞKAN ALTEPE YENİ YILA HIZLI BAŞLADI

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yeni yılın ilk mahalle ziyaretini Yeşilova ve Başaran Mahallelerine yaptı. Mahalle sakinlerinin sorunlarını dinleyen Başkan Altepe, vatandaşların Muharrem ayı sebebiyle yaptığı aşurelerden yedi.

 

Başkan Recep Altepe, ilk olarak Yeşilova Mahallesi’nde 19 Mayıs Spor Kulübü tarafından düzenlenen 4. Aşure Günü’ne katıldı. Yeşilova Hizmet Binası önündeki etkinliğe Başkan Altepe’nin yanı sıra Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar, Yeşilova Mahalle Muhtarı Fahir Demir ve Başaran Mahalle Muhtarı İsmail Yılmazlar da katıldı.

 

“Spor kulüpleri gençlerimizin geleceği”

Başkan Altepe, Yeşilova’daki Aşure etkinliğinde yaptığı konuşmada, Türk kültürünün çok geniş bir yelpazesi olduğunu, aşure ayının da bu kültürün önemli bir parçası olduğunu söyledi. Spor kulüplerinin de bu tür etkinliklerle kültür, gelenek ve göreneklere sahip çıkmasının sevindirici olduğunu belirten Başkan Altepe, “Spor kulüplerimizin her semtte böyle güçlü hala gelmesini bekliyoruz. Spor kulüplerine büyük önem veriyoruz. Çünkü gençlerimizi, çocuklarımızı onlara emanet ediyoruz. Biz de yöneticiler olarak bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da spor kulüplerimize gerekli desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.

Başkan Altepe, daha sonra Başaran Mahallesi’ndeki Canlılar Camii bahçesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Burada da vatandaşların ikram ettiği aşurelerden yiyen Başkan Altepe, vatandaşların Muharrem ayını kutladı.

Tarih: 01.01.2010 | Okunma sayısı:5304

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir