Haberler

BAŞKAN ALTEPE: 'YAPILAMAYANLARI BAŞARACAĞIZ'

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’da yıllardır konuşulup da yapılamayanların bu dönemde hayata geçireceklerini söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Türkiye Mühendisler ve Mimarlar Odası (TMMOB) Makine Mühendisleri Bursa Şubesi Birlik Grubu ev sahipliğinde BESOB’da düzenlenen iftara, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, Giresun Milletvekili Hacı Hasan Sönmez ve AK Parti İl Başkanı Nagip Vardar ile birlikte katıldı.

“Bursa konuşulsun istiyoruz”

Başkan Altepe, kendisinin de Bursa’ya hizmet eden bir makine mühendisi olduğunu hatırlattığı konuşmasında, eski dönemde ilçe belediyesi olarak yapılan çalışmalarla Osmangazi’nin yenilendiğini belirterek, yeni dönemde de Bursa’nın tramvayından stadına, belediye binasından Uludağ’ına kadar her anlamda yenileneceğini bildirdi. “Bu dönemde Türkiye’de ve dünyada Bursa konuşulsun istiyoruz” diyen Altepe, makine mühendislerinin aynı çatı altında 22 yıldır Bursa için çalıştığını, siyaseti değil mesleğin teknik tarafını dikkate alarak toplum için üretim yaptıklarını dile getirdi.

“Yapılamayanlar yapılacak”

Birlik Grubu’nun medeniyetin beşiği Bursa’da kentin imkanlarını en güzel şekilde değerlendirerek Bursa’ya katkı sağlamak için çalıştığını ifade eden Başkan Altepe, “Türkiye’nin dördüncü büyük kenti olan Bursa için bizlere büyük görev düşüyor. Buradaki pek çok arkadaşımızla zaten fiili olarak çalışıyoruz, diğer arkadaşlarla da daha çok paylaşımda bulunmak istiyoruz. Bizim başkanlığımız, sizin başkanlığınız olacak ki Bursa, bir şeyler kazansın” dedi. Büyükşehir Belediyesi bürokratlarının birçoğunun da mühendis ve özellikle makine mühendisi olduğunu belirten Altepe, geçmiş dönemde Osmangazi Belediyesi ekibinin en çok proje üreten ekip olduğunu hatırlatarak, “Göreve başladığımız günden bu yana 100’ün üzerinde projeyi başlattık. Bu dönemde de Büyükşehir Belediyesi en çok proje üreten belediye olacaktır. Yıllardır konuşulup da yapılamayanlar bu dönemde yapılsın istiyoruz. Geçen dönemde ilçe belediyesi olmamıza rağmen pek çok radikal çalışmaları yaptık. Üreten kadrolar, mühendis kadrolar iyi işler yapıyor. Yapılamayanları yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“Tramvay, Bursa markası olsun”

Büyükşehir Belediyesi olarak kısa zamanda ciddi oranda yol katedildiğini de sözlerine ekleyen Başkan Altepe, Bursa’nın güzelliklerinin konuşulmasından yana olduğunu vurguladı. Yalnızca Osmangazi İlçesi’nde 10’un üzerinde 5 yıldızlı otel inşaatını başladığını örnekleyen Altepe, “Bu durum Bursa’nın ne kadar hızlı bir şekilde büyüdüğünü gösteriyor. Bursa’da araba üretiliyor ama markaları yabancı. Bursa’da kendi üretimimizi kendimiz yapalım istiyoruz. Tramvay, Bursa markası olsun istiyoruz. Kentlerin geleceği raylı sistemde. Kısa zamanda büyük mesafe aldık. Hedefimiz, 1 yıl içinde ilk tramvayımızı bitirmektir. Desteklerinizle bu dönemde Bursa’yı üst noktalara taşıyacağız” açıklamasını yaptı.

Büyükşehir Belediyesi bürokratlarının yanı sıra Anadolu Sanayici ve İşadamları Derneği (ANASİAD) Başkanı Eyüp Kutlucan’ın da katıldığı iftarda Başkan Altepe ile Tanrıverdi, Sönmez ve Vardar, makine mühendisleri ile keyifle sohbet etti.

Tarih: 29.08.2009 | Okunma sayısı:4504

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir