Haberler

BAŞKAN ALTEPE, TİMSAH ARENA’YI BAŞBAKAN’A ANLATTI

Font Boyutu

6 Haziran 2010

BASIN BÜLTENİ

BAŞKAN ALTEPE, TİMSAH ARENA’YI BAŞBAKAN’A ANLATTI
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BURSA’YA YAPILACAK YENİ STADYUMUN SON ŞEKLİNİ BAŞBAKAN ERDOĞAN’A GÖSTEREREK, PROJE HAKKINDA BİLGİ VERDİ.
- BAŞBAKAN ERDOĞAN, YENİ STADYUMUN 1,5 YIL İÇİNDE BİTİRİLECEĞİNİ SÖYLEDİ.
- BAŞKAN ALTEPE, STADYUM İNŞAATINA KISA SÜRE İÇİNDE BAŞLAYACAKLARINI BELİRTTİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Velodrom’a yapılacak olan yeni stadyumun son şeklini Bursa ziyareti sırasında Başbakan Erdoğan göstererek, proje hakkında bilgi verdi. Başbakan Erdoğan ise, yeni stadyumun 1,5 yıl içinde tamamlanacağını müjdeledi.

Atatürk Kongre Merkezi’ni hizmete açmak için Bursa’ya gelen Başbakan Erdoğan, tören alanında Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’den yeni yapılacak stadyumla ilgili bilgi aldı. Başkan Altepe, projenin son halini Başbakan Erdoğan’a göstererek, proje hakkında detaylı bilgi verdi. Bu bilgilendirmenin ardından kürsüye çıkan Başkan Altepe, “Bursaspor’un yakaladığı başarı 34 bin olarak düşündüğümüz kapasitenin yetmeyeceğini gösterdi. Kapasiteyi 43 bine çıkardığımız yeni bir proje hazırladık. Proje aşamasında Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’ndan da destek aldık. Yakın zamanda ise yeni stadın inşaatına başlayacağız” dedi.

“Yeni stat 1,5 yıl içinde tamamlanacak”
Konuşmasına Bursaspor’un şampiyonluğunu kutlayarak başlayan Başbakan Erdoğan da Bursaspor’un sadece Bursa’nın değil Türkiye’nin gururu haline geldiğini belirtti. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’ya ve Bursaspor’a yakışacak yeni stat çalışmalarını hızla sürdürdüğünü ifade eden Başbakan Erdoğan, “43 bin kişilik yeni stadın bitirilmesi için gerekli talimatı verdim. Bu stadın 1,5 yıl içinde Bursa’ya kazandırılmasını istiyorum. Belediye Başkanımız ve ilgili arkadaşlarda bu yeteneği bu kabiliyeti görüyorum. İnanıyorum ki arkadaşlarımız bunu başaracak ve dünya standartlarındaki bu stadyum Bursalıların hizmetine girecek” diye konuştu.


BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 06.06.2010 | Okunma sayısı:11471

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir