Haberler

Başkan Altepe, sorunları dinledi

Font Boyutu

 19 KASIM 2014

BASIN BÜLTENİ

BAŞKAN ALTEPE, SORUNLARI DİNLEDİ
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BURSA’DA HİZMET VEREN MUHTARLAR, CAMİ VE HEMŞERİ DERNEĞİ TEMSİLCİLERİYLE GÖRÜŞEREK SIKINTILARINI DİNLEDİ.
- MERİNOS KONGRE MERKEZİNDE GERÇEKLEŞEN VE BÜYÜKŞEHİR BÜROKRATLARININ TAM KADRO KATILDIĞI BULUŞMADA KONUŞAN BAŞKAN ALTEPE, “BÜYÜKŞEHİR SIKINTILARINI KÖKLÜ OLARAK ÇÖZÜME KAVUŞTURMA YOLUNDA EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ” DEDİ.

BURSA - Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’da hizmet veren muhtarlar, cami ve hemşeri derneği temsilcileriyle görüşerek sıkıntılarını dinledi. Merinos kongre merkezinde gerçekleşen ve Büyükşehir bürokratlarının tam kadro katıldığı buluşmada konuşan Başkan Altepe, “Büyükşehir sıkıntılarını köklü olarak çözüme kavuşturma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

“Sıkıntıları çözmek istiyoruz”
Bursa’da faaliyet gösteren muhtarlar, cami ve hemşeri derneklerinden temsilciler, Büyükşehir Belediyesi’nin daveti üzerine Merinos AKKM’de toplandı. Yıldırım Beyazıt Salonu’nda gerçekleşen organizasyonda; Başkan Altepe ve bürokratlarıyla görüşen vatandaşlar, tek tek sıkıntılarını iletti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’da 1100 mahalle muhtarlığı ve bir o kadar da sivil toplum örgütü bulunduğunu belirterek, herkesin sorununa çare bulmak istediklerini söyledi. Her muhtarlığı ve sivil toplum örgütünü birebir dinleme imkanlarının olmadığını, yatırım ve hizmet planlarının buna engel olduğunu belirten Başkan Altepe, bundan sonra temsilcilerle toplu olarak buluşarak halkın taleplerini yerine getirmeyi hedeflediklerini ifade etti. Toplantıların periyodik olarak Merinos Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirileceğini ve bu konuda ikinci toplantıyı gerçekleştirdiklerini vurgulayan Başkan Altepe, “Şimdiden sonra bunu daha da yaygınlaştıracağız. Buluşmaları gerçekleştirip, talepleri toplamak ve yaşanan sıkıntılara çözüm bulmak istiyoruz. Bir yandan da rutin işlerimizi takip etme gibi bir isteğimiz var” diye konuştu.

Ulaşılabilir yönetim anlayışı
Başkan Altepe, Bursa’da ulaşılabilir bir yönetim anlayışını hakim kılmak istediklerini belirtti. Herkesle birebir görüşmelerinin mümkün olmadığını, toplu olarak halkın taleplerini toplamayı uygun gördüklerini ifade eden Başkan Altepe, “Her toplantıda 40’ar 50’şer grupla tek tek görüşüyoruz. Gelenlerin sorunları halledilmeden toplantılar bitmeyecek. Derdimiz sıkıntıları köklü olarak gidermek. Mahallelinin isteklerini yerine getirmek. Onun için böyle bir strateji geliştirdik” şeklinde konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 19.11.2014 | Okunma sayısı:3003

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu