Haberler

Başkan Altepe, RUMELİFED yönetimini ağırladı

Font Boyutu

11 EKİM 2013

BASIN BÜLTENİ

BAŞKAN ALTEPE, RUMELİFED YÖNETİMİNİ AĞIRLADI
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BURSA´DAKİ 14 RUMELİ GÖÇMEN DERNEĞİNİN BİR ARAYA GELEREK KURDUĞU TÜM RUMELİ DERNEKLERİ FEDERASYONU (RUMELİFED) YÖNETİMİNİ AĞIRLADI.

BURSA - Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa´daki 14 Rumeli göçmen derneğinin bir araya gelerek kurduğu Tüm Rumeli Dernekleri Federasyonu (RUMELİFED) yönetimini ağırladı.

Merinos Gönül Dostları Sofrası´ndaki başkanlık makamında gerçekleşen görüşmeye RUMELİFED Başkanı Selim Yedikardeş ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Yönetim kurulu üyesi arkadaşlarını tanıştırmak için Başkan Altepe´ye ziyaret gerçekleştirdiklerini belirten RUMELİFED Başkanı Selim Yedikardeş, derneği faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle 3 bölgede etkinlik planladıklarını ifade eden Yedikardeş, "Bayram´da Kuzey Bulgaristan olarak adlandırılan Varna ve Burgaz´da, Kumanova´da ve Somuncu Baba Vakfı´yla Doğu Makedonya bölgesinde etkinlikler planlıyoruz." dedi. Bu yıl zaman darlığı nedeniyle 3 bölgeyle sınırlı kaldıklarını söyleyen Yedikardeş, önümüzdeki yıl Kurban Bayramı´nda 12 ülkede 12 dernekle birlikte etkinlikler yapmayı arzuladıklarını anlattı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise RUMELİFED´in yeni yönetimini kutladı. Selim Yedikardeş başkanlığında tecrübeli ve dinamik Rumelileri görmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Altepe, Balkanlar´da yapılan faaliyetler hakkında açıklamalarda bulundu. Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak Balkanlar´a oradaki soydaşlarımızın isteği üzerine gittiklerini, yaklaşık 10 yıldır süren çalışmalar nedeniyle bölge halkının dik durduğunu, dış mihrakların halkın duygularını ve imkanlarını istismar etmesinin önüne geçildiğini hatırlattı. Balkanlar´a sadece Osmanlı´nın mirası olan Müslümanlara yardımcı olmak için gittiklerini, farklı hiçbir düşüncelerinin olmadığını kaydeden Başkan Altepe, "Gerçekten Bursa, bu konuda adım atarak büyük bir misyon üstlendi. Bizim başlattığımız çalışmalar diğer şehirler tarafından da örnek alındı. İstanbul mesela bu konuda başı çekiyor. Sonuç olarak, dost ve kardeşlerimizin arasına girmeye çalışan dış izlerin bi isteği kırıldı. Balkan halkları, tek dostlarının Türkler olduğunu-Türkiye olduğunu anladı." diye konuştu.

Ziyaretin ardından RUMELİFED Başkanı Selim Yedikardeş, yönetim kurulu üyeleri adına Başkan Altepe´ye dernek plaketini takdim etti. Başkan Altepe de Yedikardeş´e el yapımı Bursa bıçağı ile Bursa´yı tanıtan hediyeler verdi.


BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

 

Tarih: 11.10.2013 | Okunma sayısı:4532

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu