Haberler

BAŞKAN ALTEPE: “KAZANAN BURSA OLACAK”

Font Boyutu

29 Mayıs 2010

BASIN BÜLTENİ

BAŞKAN ALTEPE: “KAZANAN BURSA OLACAK”
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, AK PARTİ 24. İL DANIŞMA MECLİSİ’NDE TEK PARTİ İKTİDARININ AVANTAJLARINI HALKA YAŞATMAK İSTEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.
- BURSA’DAKİ YATIRIMLARIN ARALIKSIZ SÜRDÜĞÜNÜ İFADE EDEN BAŞKAN ALTEPE, “BURSA’YA DAMGA VURACAĞIZ. KAZANAN BURSA OLACAK” DEDİ.

BURSA – Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AK Parti’nin 24. İl Danışma Meclisi‘nde, Bursa’nın sağlıklı bir geleceğe ulaşması hedefiyle çalıştıklarını belirterek, yapılacak hizmetlerden dolayı Bursa’nın ve Türkiye’nin kazançlı çıkacağını söyledi.

AK Parti İl Başkanlığı tarafından Atatürk Kongre Kültür Merkezi'nde düzenlenen ‘24. İl Danışma Meclisi‘ne AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, ilçe belediye başkanları ve AK Parti Bursa milletvekilleri ile çok sayıda partili katıldı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İl Danışma Meclisi’nde yaptığı konuşmada, “Bu dönem Türkiye’de Bursa konuşulacak” dedi.
Büyükşehir Belediyesi’nin sadece ana arterlerde değil, beklentinin olduğu her yerde halkın yanında olduklarını belirten Başkan Altepe, “Bursa’da 169 ulaşım, 100 yerleşim, 245 tarihi kültürel miras, 99 altyapı, 60 çevre ve 65 spor yatırımı projesinin startını verdik. Bursa’nın çehresini değiştireceğiz” diye konuştu.

“Gücümüzü halktan alıyoruz”
Başkan Altepe, “Bursa’da şeffaf yönetim anlayışımızla herkese kapımızı açtık. Bu kadrolar, hizmeti hakim kıldı. Biz bu imtihandan geçtik. Çünkü biz gücümüzü milletten alıyoruz” şeklinde konuştu.
Çağdaş kentlerde olan tüm yatırımları Bursa’da da yapacaklarını ifade eden Altepe, şehrin yıkılarak güzelleştiği bu dönemin farkını herkesin göreceğini söyledi.

“İnanç başarıyı getirir”
Bursaspor’un başarısını her zaman desteklediklerini belirten Başkan Altepe, inancın şampiyonluğu getirdiğine dikkati çekerek, “Bursa’da bu döneme damga vuracağız. Bunu hep birlikte yapacağız. Bursa’ya hizmetlerimiz hızla sürüyor. Mevcut statta çalışmalar başladı ve 1,5 ay içinde yeni tribünler tamamlanarak, stadın kapasitesi artmış olacak. 43 bin kişilik Timsah Arena’nın da arsa işlemleri bitiyor, proje tamamlanınca ihaleye çıkacak. Tek parti iktidarının avantajlarını herkese yaşatalım istiyoruz. Ancak bu sayede kazanan biz olacağız, Bursa ve Türkiye kazanacak” diye konuştu.

Bozdağ’dan Bursaspor’a destek
Toplantıda, Türkcell Süper Ligi'nde şampiyon olan Bursaspor'un atkıları protokol üyelerine dağıtıldı. AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ da Bursaspor'u tebrik ederek Şampiyonlar Ligi'nde yeşil beyazlı takımın Türkiye'yi çok iyi temsil edeceğine inandığını söyledi. Bozdağ, “Anayasa değişikliği ve referandum süreci” konulu sunumunda, toplumun her kesiminin iştirakiyle yapılan bir anayasal değişikliği şimdiye kadar Türkiye Cumhuriyeti'nde hayata geçirilemediğini söyledi. Bozdağ, yeni bir anayasa düzenlemesinin Türk milletinin özlemi olduğunu ifade etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 29.05.2010 | Okunma sayısı:5120

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu