Haberler

BAŞKAN ALTEPE İL GENEL MECLİSİ’NE PROJELERİNİ ANLATTI

Font Boyutu

8 Ekim 2010

BASIN BÜLTENİ

BAŞKAN ALTEPE İL GENEL MECLİSİ’NE PROJELERİNİ ANLATTI
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALTEPE, İL ÖZEL İDARE’YE DEVREDİLEN ALTIPARMAK’TAKİ ESKİ SSK BİNASININ BULUNDUĞU ALANI PRESTİJLİ BİR KENT MEYDANI HALİNE GETİRMEK İSTEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, katıldığı İl Genel Meclisi Toplantısı’nda hayata geçirdikleri projeler hakkında meclis üyelerine bilgiler verdi. Başkan Altepe, halen İl Özel İdare bünyesinde bulunan Altıparmak’taki eski SSK binalarının bulunduğu alanı Bursa’ya prestijli bir meydan olarak kazandırmak istediklerini söyledi.

Bursa’ya yeni meydanlar kazandırıyoruz
Bursa’yı geleceğe taşıyacak tüm projelerde kent dinamikleriyle işbirliği yaparak katılımcı bir yönetim anlayışı sergileyen Başkan Altepe, İl Genel Meclisi Toplantısı’nda meclis üyeleriyle bir araya geldi. Devam eden yatırımlar ve planlanan projelerle ilgili sunum yapan Başkan Altepe, Altıparmak’taki eski SSK binalarının bulunduğu alanı da Bursa’ya en iyi şekilde kazandırmayı amaçladıklarını vurguladı. Dünya’daki birçok şehirde çok güzel meydanlar olduğunu fakat Bursa’nın böyle önemli bir eksiğinin bulunduğunu belirten Altepe, “Bursa’da böyle meydanlar yok. Şimdi bunlar da yapılacak. Bunlardan bir tanesi de geçtiğimiz günlerde gündeme geldi. Mesela Altıparmak’taki eski SSK binası. Binayı İl Genel Meclisimiz kendi üzerine almış. Orasını şelaleleriyle Bursa’ya yakışan güzel bir meydan yapalım diyoruz. Amacımız Bursa’ya güzel meydanlar, güzel alanlar kazandırmaktır. Prestijli bir kent merkezi yapmaktır. İnsanların nefes alacağı alanlar kazandırmaktır” diye konuştu

Hepimizin gayesi; Bursa’ya hizmet
Büyükşehir Belediyesi olarak bu dönemde 800’e yakın projeye imza attıklarını ifade eden Başkan Altepe, çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini ve yeni projeleri de dahil ettiklerinde Bursa’nın ilerleyen günlerde tarihi ve kültürel birikimlerini içinde barındıran modern bir yüze bürüneceğini kaydetti. Daha iyi hizmet verebilmek için kentin bütün idari kadrolarının birlikte olması gerektiğinin altını çizen Başkan Altepe, “Bursa’yı Türkiye’de ve dünyada örnek alınacak bir şehir olarak görmek istiyorsak bu kentin dinamiklerinin daima birlik ve beraberlik içinde olması gerekir. Ayrıca Bursa’da yaşayan herkesin amacının Bursa’ya hizmet etmek olduğunu da unutmamak gerekir” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

Tarih: 08.10.2010 | Okunma sayısı:7925

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu