Haberler

BAŞKAN ALTEPE: 'HERŞEY ŞEFFAF OLACAK'

Font Boyutu

 Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar yemeğinde, katılımcılığın en güzel örneklerinin sergileneceği bu dönemde her şeyin şeffaf olacağını söyledi.

Merinos Kültür Merkezi’ndeki iftar yemeğinde konuşan Başkan Altepe, bu dönemde hizmetlerin kolektif akılla gerçekleştirileceğini belirterek, ”Biz halkın temsilcileriyiz, halkın iktidarıyız. Bizleri iktidara halk getirdi. Halkımızdan ve teşkilatımızdan kopmayacağız. Halkımızın öncelikleri bizim önceliğimiz olacak” dedi. Halkın AK Parti’den beklentileri olduğunu ifade ederek “Halkın umudu, AK Parti’de, Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan’da ve bu kadrolarda” diyen Başkan Altepe, Bursa’nın çağdaş ve yaşanılabilir bir kent olması için çalışmaların hızla devam ettiğini belirtti. Başkan Altepe, el ele, gönül gönüle verip teşkilatla birlikte Bursa’nın beklentilerini, halkın taleplerini karşılayacaklarını söyledi.

“Sorun çözen bir iktidarız”
Devlet Bakanı Faruk Çelik de, Çelik, yaptığı konuşmada, AK Parti'nin hizmet eden, sorun çözen bir iktidar olduğunu söyledi. Bakan Çelik, ülkenin sorunlarının çözümü konusunda herkesin destek vermesini isteyerek, "Demokrasilerde kapılar çözümsüzlük için kapanır. Çözümsüzlükten yana iseniz söyleyecek bir şeyimiz yok. Ama ben hiç bir vatandaşımızın oy verirken Türkiye'nin meseleleri çözülmesin diye oy verdiği inancından değilim." dedi. AK Parti'nin iktidardayken kan kaybetmeyen, büyüyen bir siyasi hareket olduğunu, bu başarıları 2 özellikleriyle kazandıklarını ifade eden Çelik, ''Bunlardan birincisi AK Parti olmamız, dolayısıyla ak olmamız, aklığımızı muhafaza etmemiz, ikincisi ise sözümüzün eri siyaset yapmamız'' diye konuştu.
Çelik, verdikleri sözleri tutmaları sonucunda, 7 yıllık iktidar dönemlerinde, başarılarına başarı kattıklarını belirterek, ''Bütün arkadaşlarımızın bu iki özelliğe dikkat etmesi gerekiyor. Hesap verebilir bir yönetim anlayışını bugüne kadar sürdürdüğümüz gibi, bundan sonra da sürdürmek zorunda olduğumuzu herkesin bilmesini istiyorum'' dedi.

Bakan Faruk Çelik, ''Her şey Türkiye için'' sloganıyla yola çıktıklarını hatırlatarak, ''Biliyorduk ki; Türkiye'nin birçok zorlukları var, çok sıkıntıları var, çok problemleri var. Yollar, barajlar yaptık. Sosyal devlet olmanın gereklerini yerine getirdik. Toplu konutlar yaptık. Önemli adımlar attık. Bunları milletimiz bir bir gördü. Şimdi milletimizin önünde duran ve yıllardır milletimizi gerçekten neredeyse ümitsizliğe sevk eden, birikmiş, kronikleşmiş sorunların ortadan kalkması için de AK Parti iktidarı olarak kolları sıvamış bulunuyoruz. Demokrasilerde kapılar, çözümsüzlük için kapanır. Kimseyi Ramazan ayında, iftar saatinde üzmek istemiyoruz. Çünkü önlerinde önemli sorunlar var. Bu önemli sorunların çözülmesi gerekiyor. Bunların çözülmesi için demokrasiden yanaysanız, söyleyecek bir şeyimiz yok. Ama ben hiçbir vatandaşımızın oy verirken Türkiye'nin meselelerini çözülmesin diye oy verdiği inancında değilim. Ülkemizin en yakıcı sorunu karşısında siyasi partiler, olması gerekenin tam tersi istikametinde duramazlar. Bu son derece yanlış bir bakış açısıdır, yanlış bir duruştur. Sorumlu siyaset oy kaybından endişe duyan siyaset değil, 'ülkem ne kazanıyor, ne kaybediyor' diye olaya bakan siyasettir.''şeklinde konuştu. AK Parti Bursa İl Başkanı Nagip Vardar ise, parti olarak kuruluşlarından bugüne kadar hem Türkiye'de hem de Bursa'da bir çok hayali gerçekleştirdiklerinin altını çizerek, "Bursa'yı daha yaşanabilir bir kent olarak yarınlara taşımak üzere girdiğimiz yolda büyük bir kararlılıkla çalışmalarımıza devam ediyoruz." dedi. İftira Bursa milletvekilleri ve belediye başkanlarının yanı sıra partinin tüm kademesinde görev yapan yaklaşık 2 bin partili katıldı.

Tarih: 30.08.2009 | Okunma sayısı:3867

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir