Haberler

BAŞKAN ALTEPE: “HALKIMIZIN MUTLULUĞU BİZİ DE MUTLU EDİYOR”

Font Boyutu

27 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

BAŞKAN ALTEPE: “HALKIMIZIN MUTLULUĞU BİZİ DE MUTLU EDİYOR”

- BURSA’NIN HER KÖŞESİNE HİZMETLERİNİ ULAŞTIRMAYA ÇALIŞAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, YILDIRIM İLÇESİ’NDEKİ MAHALLE MUHTARLARIYLA BİR ARAYA GELEREK, VATANDAŞLARIN SIKINTILARINI VE TALEPLERİNİ DİNLEDİ.
- BAŞKAN ALTEPE: “BURSA’DA SORUNLARI ÇÖZMEK BİZLERE DÜŞTÜ. YILDIRIM’DA DA YAPILACAK ÇOK İŞ VAR. 3 YIL SONRA BURSA’NIN FARKI DAHA DA HİSSEDİLECEK.”

BURSA – Halkın talepleri doğrultusunda çalıştıklarını, bunun da programlarında olmayan birçok projeye el atmalarına neden olduğunu belirten Başkan Altepe, “Yıllarca söylenip yapılamayanları, bugün bir bir gerçekleştiriyoruz. O kadar çok iş bırakmışlar ki, yaptıkça talepler artıyor. Yerelde de, genelde de halkımızın inancı ‘bunu yaparsanız yine siz yaparsınız’. Biz de halkımızdan aldığımız güçle bütün güçlükleri aşacak, Bursa’nın farkını hissettireceğiz” dedi.

Merinos’taki Göl Kafe’de düzenlenen mahalle muhtarları istişare toplantısına Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar ile Yıldırım Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Ahmet Şener, Büyükşehir Belediyesi Daire başkanları ve mahalle muhtarları katıldı.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, mahalle muhtarlarıyla sık sık bir araya gelerek, vatandaşların talepleri ve çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulunduklarını belirtti. Büyükşehir Belediyesi’nin 7 merkez ilçenin yanı sıra diğer ilçelerin de sıkıntılarına yetişmeye çalıştığını vurgulayan Başkan Altepe, “Bursa’da sorunları çözmek bizlere düştü. Yerel ve genelde tüm sıkıntıların çözümüne yönelik çalışıyoruz. Yıldırım İlçesi bizim en önemli ilçelerimizden biridir. Sizlerden aldığımız desteğin karşılığını vermek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bizim derdimiz üzüm yemek değil, hizmet etmektir” dedi.
Büyükşehir’deki 5 yıllık görev süresini dolu dolu geçirmek istediğini ve görevi bittikten sonra da ardında hoş bir seda bırakmak amacıyla kentin her köşesine ulaşmaya çalıştığını kaydeden Başkan Altepe, vatandaşların sıkıntılarını dinleyip, çözüme kavuşturmayı öncelikli hedef olarak benimsediklerini anlattı.

“Projelerimizi tek tek uyguluyoruz”
Vatandaşların güvenini gördükçe omuzladıkları yükün daha çok farkına vardıklarını ifade eden Başkan Altepe, “Çünkü suyu olmayan, yolu olmayan köy de bize oy verdi. Yaparsa yine bunlar hizmet yapar dendi. Bize de sınır tanımadan hizmet bekleyen herkese hizmet etmek düşüyor. Bize iletilen tüm talepleri programımıza alıyoruz. İlk 6 ayda tüm mahallelerimizin taleplerini almıştık ve Büyükşehir Belediyesi’ne düşen 200’ün üzerinde proje oluşmuştu. Bugün bunları tek tek uygulamaya koyuyoruz. Her köşede yoğun bir şekilde çalışma yapıyoruz. Önümüzdeki günler daha güzel olacak” diye konuştu.
Başkan Altepe, çalışmalarına hızla devam ettiklerini ifade ederek, “Görevde 2 yıl bitti, hazırlık dönemi sona erdi. Projeler bitti, ihalelerin bir kısmı yapıldı, bir kısmı halen yapılıyor. Artık projelerin sonuçlarını alacağız. Tabii ki projelerin bitmesini istemeyenler de onun için çalışıyor. Yıllarca söylenip yapılamayan şeyler, bugün bir bir yapılıyor. Yıldırım’da da yapılacak çok iş var. O kadar çok iş bırakmışlar ki, ‘Bu işi yaparsanız çok dua alırsınız’ diyorlar. O kadar dua alınacak iş var ki hepsini sıraya koyuyoruz. Bursa’nın istediğimiz seviyeye gelmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

Kestel hattının temeli Cumartesi atılıyor
Gündemde olmadığı halde Yıldırım İlçesi’nin önemli projelerini gündeme aldıklarını söyleyen Başkan Altepe, gündemde olmamasına rağmen çalışmalarına başlanan BursaRay Kestel’e hattının ihalesini yapıldığını ve 30 Temmuz Cumartesi günü temelinin atılacağını belirterek, Bursalıları temel atma törenine davet etti. Başkan Altepe, Kestel’in metro bağlantısının gelecek yılın sonunda bitmiş olacağını müjdeleyerek, “Şehrimizin dört bir tarafını merkeze bağlamış olacağız. Bu kadar hızlı çalışma hiçbir şehirde yok. Kişi başına düşen yatırım olarak Bursa çok iyi durumda. Diğer şehirlerimiz metro inşaatlarını hükümete devretti. Bizler devretmedik ve hızla devam ediyor. Şu anda da kişi başına düşen raylı sistemde diğer şehirlerden çok ileriyiz. Yapılacak olanlarla da büyük bir mesafe alacağız. Kestel’den Görükle’ye kadar 31 kilometre şehir merkezine bağlanmış oluyor” dedi.

“Yapılamaz denilen hizmetler yapılıyor”
Büyükşehir Belediyesi’nin diğer yatırımlarının da sürdüğüne işaret eden Başkan Altepe, Cumhuriyet Caddesi’nde başlayan tramvay hattının Davutkadı’ya kadar uzatılacağını, Garaj-Heykel hattının yakında başlayacağını ve daha sonra da Yıldırım etabı ve diğer etapların gerçekleştirileceğini vurguladı. Altyapı yatırımlarından sosyal donatı alanları oluşturmaya kadar her alanda çalışıldığını söyleyen Başkan Altepe, “Mahallelerimizin her köşesine spor tesisleri yapıyoruz. Hizmetler hemen hemen belediyelere devredildi. Eksiklikleri ilçe belediyeleriyle birlikte Büyükşehir Belediye’miz gideriyor. Tek parti dönemi olduğu için de şanslı bir dönemdeyiz. Yapılamaz denilen hizmetler kolay bir şekilde yapılıyor. Bizler iyi niyetle koşturuyoruz. Başlayan hiçbir iş yarım bırakılmadı. Mahallerimizdeki tüm tarihi eserleri, kentimizin ziynetlerini ayağa kaldırıyoruz. Bursa’nın farkını da herkes hissetmiş olacak” diye konuştu.

“Yıldırım için ne yapsak azdır”
Başkan Altepe, Bursa’da kültürel faaliyetlerin de hızla sürdüğüne işaret ederek, Bursa’da çarşıların ve tarihi eserlerin tüm şehirlere örnek olmaya başladığını belirtti. “Bursa’da yapılan her çalışma örnek alınıyor. Bizler de Bursa’ya her şeyin en güzeli yakışır diyoruz. Bursa hızla gelişiyor, bunun mutluluğunu yaşıyoruz” diye Başkan Altepe, çalışmalarına zaman zaman muhalefet edildiğini de kaydederek, “Bizler el ele, gönül gönüle çalışacağız” dedi.
Muhtarların işlerini takip etmesini isteyen Başkan Altepe, “Bu yüzden muhtarlarımız işlerini birimlerde mutlaka takip etmelidir. Programa aldık demişsek mutlaka alınmıştır. Ancak önce bitmesi biraz da sizlerin takibine bağlıdır. Sizler de destek verirseniz, Yıldırım’daki projeler en kısa sürede bitecektir. Çünkü her birimde onlarca, yüzlerce iş var. İlk yılsonunda birimlerden tek tek yapılan işleri toplattım. O gün 740 tane çıkan iş, şimdi 940 tane oldu. İşimiz çok ama bunları yapmak bizim görevimiz, bundan büyük mutluluk duyuyoruz. Yıldırım için ne yapsak azdır. Bu ilçeye öncelik verdiğimizi bilmenizi isterim” şeklinde konuştu.

“Halkımız mutluluğu bizi de mutlu ediyor”
Muhtarlardan aldıkları taleplerin gündemlerinde olan konular olduğunu hatırlatan Başkan Altepe, “Bizler problemlerin çözümü için samimi bir şekilde uğraşıyoruz. Ne yazık ki bazı konularda elimizi kolumuzu bağlayan yasalar var. Kanunları da uygulamak zorundayız. Bu sıkıntıları çözmek için de bu konuları meclislerimize taşıyoruz. Yapılaşması bitmiş mahallelerimizin planlı alana alınması için çalışıyoruz. Diğer alanlara da el birliğiyle kaçak yapı yaptırılmaması gerekir. Bizler ancak yasal çerçevede imarlı bölgeye alarak hizmet götürebiliyoruz. Bu sıkıntıları çözmek için uğraşanlar da yine bizleriz. Halk mutlu olursa, bizler de mutlu oluruz. O mahallenin öncelikli ihtiyacı sağlık ocağı ise bizim de önceliğimiz sağlık ocağıdır” diyerek taleplerin değerlendirileceğini söyledi.

Keskin, Yıldırım’ın ihtiyaçlarını sıraladı
Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin de, muhtarlarımızla zaman zaman bir araya gelerek dertlerin paylaşıldığını yineleyerek, “Yaptıklarımız ve yapacaklarımız bellidir. Çünkü sizlerle biz hep beraberiz. Benim de Büyükşehir Belediye Başkanı’ndan muhtarlarımız adına 3 tane isteğim var. Bunlardan biri 450 dönümlük Vakıf-Botanik Parkı’dır. Diğeri Namazgah Meydan düzenlemesi ve üçüncüsü de katlı otoparktır. Hükümet binası Yıldırım Belediyesi’nin önüne, İlçe Emniyet Şube Müdürlüğü yanına geldiğinden 3 ana kuruluş ile Kurtuluş Caddesi ve o alanda büyük bir katlı otoparka ihtiyaç vardır. İhalesini yaptık ve çalışmalar devam ediyor. Sizlerin de desteğini bekliyoruz” şeklinde, ilçenin ihtiyaçlarını dile getirdi. Öte yandan muhtarların sorularını da cevaplayan Keskin, kendilerine bildirilen eksikliklerin takip edilerek en kısa sürede giderileceğini ifade etti.

Muhtarlardan Altepe’ye teşekkür
AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı ise ilçedeki tüm muhtarların görüşlerini ve taleplerini Başkan Altepe ile Başkan Keskin’e aktardıklarını belirterek, bu tür toplantıların tekrarlanacağını söyledi. Yıldırım Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Ahmet Şener ise Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin talepleri ile ilgilenmesinden dolayı teşekkürlerini dile getirdi. Konuşmaların ardından mahalle muhtarları tek tek söz alarak düşüncelerini ve taleplerini dile getirdi. Başkan Altepe’nin yıllardır biriken sorunlarının çözümüne yönelik kararlı ve iyi niyetli bir şekilde sıkıntılarına el attığını belirterek, teşekkür ettiler.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 27.07.2011 | Okunma sayısı:4695

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu