Haberler

BAŞKAN ALTEPE GENÇLERİN BAYRAMINI KUTLADI

Font Boyutu

19 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

BAŞKAN ALTEPE GENÇLERİN BAYRAMINI KUTLADI

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, gençlerin ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere armağan ettiği ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 92. yıldönümünde Bursa’da düzenlenen törenlere katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 19 Mayıs’ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı ve milli mücadele meşalesini ateşlediği gün olduğunu söyledi. 19 Mayıs’ın Türk Milleti’nin yokluk ve imkansızlıklar içinde verdiği bağımsızlık mücadelesinin başlangıç noktası olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Altepe, “Milletimizin kurtuluş mücadelesi için kenetlendiği bu tarihi gün yarınları emanet edeceğimiz gençlerimize bayram olarak armağan edilmiştir. Bizler biliyoruz ki, ancak gençlerine güvenen ve onları en iyi bir şekilde geleceğe hazırlayabilen milletler gelecekte de var olabilirler. Güçlü ve müreffeh bir Türkiye idealini yaşatarak geleceğe taşıyacak olanlar ancak gençlerimizdir. Gençlerimizin yetişmesine katkı sağlamak, onlar için en iyi ortamları hazırlamak bizim öncelikli görevlerimiz arasındadır. Büyükşehir Belediyesi olarak desteklerimizle daima gençlerimizin yanında olmaya çalışıyor ve eğitimlerinden sportif faaliyetlerine kadar bir çok alanda yeteneklerini geliştirecekleri imkanlar sunuyoruz” dedi.
Üniversite sınavında dereceye giren öğrenciler için düzenlenen ödüllendirme kampanyası ile gençlerin bu büyük sınav öncesi motive edildiğini dile getiren Başkan Altepe, “Eğitim kurumlarına kazandırdığımız spor salonları, yüzme havuzları ve amatör spor kulüplerimize verdiğimiz desteklerle gençlerimizi daha donanımlı ve sportmen bireyler haline getiriyoruz. Bizim bütün çabamız geleceğimizin güvencesi olan gençlerimizin yarınlara en iyi şekilde hazırlanmasına imkan sağlamak, onlara demokratik ve müreffeh bir ülke bırakmaktır. Bu vesileyle 19 Mayıs’ın yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmetle, şükranla anıyorum” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 19.05.2011 | Okunma sayısı:3266

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir