Haberler

BAŞKAN ALTEPE, “EURO 2016’DA BEKLENEN OLDU”

Font Boyutu

28 Mayıs 2010

BASIN BÜLTENİ

BAŞKAN ALTEPE, “EURO 2016’DA BEKLENEN OLDU”
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, EURO 2016 ŞAMPİYONASI’NA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK ÜLKENİN FRANSA OLDUĞUNUN AÇIKLANMASININ ARDINDAN YAPTIĞI DEĞERLENDİRMEDE, BU KARARIN SPOR YATIRIMLARINA ENGEL OLMADIĞINI SÖYLEDİ.
- DEVLET BAKANI FARUK ÇELİK, ŞAMPİYONANIN YAPILACAĞI ÜLKENİN BELİRLENMESİNDE LOBİCİLİK FAALİYETLERİNİN ÖNE ÇIKTIĞINI İLERİ SÜRDÜ.

BURSA– Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak ülkenin Fransa olarak açıklanmasının ardından yaptığı değerlendirmede, bu durumun beklenen bir sonuç olduğunu söyledi. Bursa’daki spor yatırımlarını belli bir spor organizasyonu için yapmadıklarını hatırlatan Başkan Altepe, “Bu tesisler öncelikle Bursa’ya lazım. Bu nedenle çalışmalarımızı hızla sürdüreceğiz” dedi.

Başkan Altepe, Devlet Bakanı Faruk Çelik, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin ve AK Parti İl Başkanı Nagip Vardar, Duaçınarı Mahallesi’ndeki esnafla bir araya geldi.

“Fransa beklenen bir sonuç”
Vatandaşların sorunlarını dinleyen Başkan Altepe, ziyaret sonunda basın mensuplarının 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın Fransa’da yapılacak olmasıyla ilgili sorularını da yanıtladı. Türkiye’nin de aday olduğu şampiyonanın Fransa’da yapılacak olmasının beklenen bir sonuç olduğunu dile getiren Başkan Altepe, “UEFA Başkanı Platini, Fransız. Bu şampiyonayı ülkesine vermesi normal bir sonuç. Bizim zaten 2016 beklentimiz yoktu. Biz Bursa olarak kendi hesabımızı yapıyoruz. Kendi yatırımlarımızı Büyükşehir Belediyesi, kent dinamikleri ve kurumlarla birlikte yapacağız. Yeni stadyum projesinde arsa ile ilgili son işlemler yapılıyor. Projenin ihale aşamasına gelmesi için çalışıyoruz. En kısa zamanda ihaleyi yapıp, çalışmalara başlayacağız. Belki 2016’dan önce de önemli organizasyonlar Türkiye’ye gelebilir. Bu organizasyonların gelmesi için öncelikle böyle tesislerin yapılması lazım. Bu tesisler başta Bursa’ya lazım. Hem stadyum hem spor salonu ile ilgili işleri takip ediyoruz. Avrupa Şampiyonası’nın Fransa’ya gitmesi, hiçbir şekilde bizim çalışmalarımızı etkilemeyecek” diye konuştu.

“Lobicilik öne çıktı”

Devlet Bakanı Faruk Çelik de, UEFA Başkanı ve lobicilik faaliyetlerine bakıldığında zaten Fransa’nın bir adım önde olduğunu vurguladı. Politik bir yaklaşımla bakıldığında da Fransa’nın önde olduğunu kaydeden Bakan Çelik, “Gönül arzu ederdi ki, biraz daha açılımcı bir yaklaşım içinde olunsaydı. Eğer şampiyona Türkiye’ye verilseydi, hem Avrupa, hem dünya hem spor dünyası ne kadar isabetli seçim yapıldığını görecekti. Biz kendi altyapı çalışmalarımızı hem Bursa hem ülke olarak yapıyoruz. Sporumuzun altyapısını güçlendirmek için üzerimize düşen ne varsa yapmaya devam edeceğiz” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 28.05.2010 | Okunma sayısı:6363

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu