Haberler

BAŞKAN ALTEPE, “EMANETE SAHİP ÇIKIYORUZ”

Font Boyutu

27 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ


BAŞKAN ALTEPE, “EMANETE SAHİP ÇIKIYORUZ”
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, HARP MALULÜ GAZİLER, ŞEHİT, DUL VE YETİMLERİ DERNEĞİ ZİYARET ETTİ.
- BAŞKAN ALTEPE, “VATANIN BÜTÜNLÜĞÜNÜ KORURKEN CANINI VEREN YA DA YARALANAN MEHMETÇİKLERİMİZİN VE ONLARIN EMANETİ OLAN DUL VE YETİMLERİN YAŞAMINI KOLAYLAŞTIRMAK BİZİM GÖREVİMİZ” DEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, vatanı korurken cephede şehit olan ya da yaralanan Mehmetçiklerin ve onların emaneti olan dul ve yetimlerin, yaşamını kolaylaştırmanın en önemli hizmetlerden biri olduğunu söyledi.
Başkan Recep Altepe, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği ziyaretinde, bu derneğin Türkiye’deki en önemli bir sivil toplum kuruluşlarından biri olduğunun altını çizdi. Vatanı müdafaa ederken en büyük fedakârlığı yapan Mehmetçiklerin ve ailelerin kurduğu bu derneğin Cumhuriyet öncesinden bu yana cepheden gelenlere destek olduğunu belirten Başkan Altepe, “Bu derneğin üyesi olan gazilerin ve şehitlerin emaneti olan dul ve yetimlerin yaşamını kolaylaştırmak bizim görevimiz. Derneğin daha iyi faaliyet gösterip, üyelerine sahip çıkabilmeleri için belediye olarak elimizden geleni yapıyoruz” dedi.
Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı Turgut Çakmak da 1915 yılında kurulan derneğin Çanakkale savaşlarından bu yana cepheden dönenlere hizmet ettiğini söyledi. 64 ilde temsilciliği bulunan derneğin Bursa’da 400’e yakın üyesinin bulunduğuna işaret eden Çakmak, şehir merkezine daha yakın bir tesiste üyelerine daha iyi hizmet verebileceklerine inandıklarını, bu nedenle yeni bir binaya taşınmak için Büyükşehir Belediyesi’nin desteğini istedi.
Başkan Altepe, Dernek Başkanı Çakmak ve yönetim kurulu üyeleri, Mihraplı Parkı’ndaki şehitlik anıtında da incelemelerde bulundu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 27.07.2011 | Okunma sayısı:4626

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu