Haberler

BAŞKAN ALTEPE, 'EMANETE SAHİP ÇIKIYORUZ'

Font Boyutu

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın emanetçisi olduklarını ve bu emanete sonuna kadar sahip çıkacaklarını söyledi.
Başkan Altepe, AK Parti Osmangazi ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen iftarda yaptığı konuşmada, çok güzel ve renkli bir kültüre sahip olduğumuzu ve bu kültürün bir parçası olan Ramazan ayının herkesi bir araya getirdiğini belirtti. Bursa’nın her türlü kültürün, tarihin ve doğanın en güzel şekli ile yaşandığı bir kent olduğuna işaret eden Başkan Altepe, içinde bulundukları görevin öneminin farkında olduklarını kaydetti. Bu yüzden Bursa halkına ellerinden gelen tüm hizmetleri en iyi şekilde sunmaya gayret gösterdiklerinin altını çizen Başkan Altepe, “”Biz bu kentin emanetçilerileriyiz. Bu emanete sonuna kadar sahip çıkacağız. Güzel vatanımızın en güzel şehirlerinden birinde yöneticiyiz. Bu görevimizin bilincinde olarak Bursa’da yaşayanlara layıkıyla hizmet etmek için çalışıyoruz” diye konuştu.
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da Ramazan ayının birlikteliği tetikleyen önemli bir güç olduğunu hatırlatarak, bu buluşmanın da mimarı olduğunu söyledi. İnsanlara hizmete kendine şiar edinmiş kadroların bir araya geldiği bu iftarda bulunmaktan mutluluğu dile getiren Dündar, kentteki ve ülkedeki hizmet bereketinin devam edeceğini söyledi.

“İlklere imza atıyoruz”
İl Başkanı Nagip Vardar ise iftarda yaptığı konuşmada AK Parti’nin girdiği 4 seçimden de alnının akıyla çıktığını hatırlatarak, ülke tarihinde insanların güvenlerini tekrar kazanarak birçok ilke imza attıklarını belirtti. Konuşmasında merkezi ve yerel iktidarın icraatlarından da örnekler veren Vardar, hastane önünde oluşan kuyrukların AK Parti iktidarıyla azaldığını, başına düşen milli gelirin ise yine bu dönemde 2 bin 500 dolardan 10 bin 500 dolara çıktığını kaydetti.

“Ramazan ayı kardeşliği ve dayanışmayı beraberinde getirir”
AK Parti Bursa Milletvekili Mehmet Ocakden, Ramazan ayının en güzel taraflarından birinin kardeşliği ve dayanışmayı beraberinde getirdiğini ifade ederken, içinde bulunduğumuz dönemde bu ayın fırsat bilinerek kardeşliğin daha da güçlendirilmesi gerektiğinin altını çizdi.
İftar yemeğinin ardından bir süre sohbet eden konuklar ardından Sukayparktan ayrıldı.
Sukaypark Tesislerinde gerçekleştirilen iftara Bursa Milletvekilleri Hayrettin Çakmak, Sedat Kızılcıklı, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, İl Genel Meclis Başkanı Nurettin Avcı’nın yanı sıra Osmangazi İlçe Başkanı Tahsin Kara, Nilüfer İlçe Başkanı Metin Düvencioğlu ile Osmangazi ilçe teşkilatı üyeleri ve mahalle temsilcileri katıldı.

Tarih: 26.08.2009 | Okunma sayısı:4252

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir