Haberler

BAŞKAN ALTEPE, 'ECDADIMIZI ÖRNEK ALIYORUZ'

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, halka hizmet ederken, yüzyıllar boyunca medeniyetlere hükmetmiş ecdadı örnek aldıklarını, çalışmalarına onların felsefeleri ile yön verdiklerini söyledi.
Başkan Altepe, Kosova’daki 1. Murat Anma Törenleri’nin ardından, ayağının tozuyla Bursa Valisi Şahabettin Harput ile İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar’ı ağırladı. Balkanlar’daki izlenimlerini anlatan Başkan Altepe, Osmanlı’nın hüküm sürdüğü topraklardaki izlerin hala korunduğuna işaret etti. İz bırakmanın kolay olmadığına işaret eden Başkan Altepe, “Ecdadımız yüzyıllar boyunca arkasındaki 10 binlerce askerle dağlarda medeniyetler kurmak için savaşmışlar. Hükmettikleri bölgelerde saraylar kurup oturmak yerine yeni medeniyetlere doğru yol almışlar. Biz de gelecek nesillere iz bırakacak hizmetlere imza atmak için çalışıyoruz. Çalışmalarımızda da ecdadımızın gayretini ve hizmet felsefesini örnek alıyoruz” dedi.

“Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı, Balkanlar’ın bölgesel başkanı”
Bursa Valisi Şahabettin Harput, hayatı anlamlı kılanın ne için yaşadığını bilmek olduğunu belirtirken, ecdadımızın yüzyıllar boyunca bir dava için yaşadığını hatırlattı. O dava uğruna dökülen kanın bir onur olarak kabul edildiğini hatırlatan Harput, bugün de Büyükşehir Belediyesi’nin, hizmetleriyle halka hizmet davasını sürdürdüğünü kaydetti. Büyükşehir Belediye Başkanı’nın, yalnızca Bursa’da değil Balkanlar’a ihtiyaç duyulan hizmetleri sunduğuna işaret eden Harput, “Başkan Altepe, Bursa ile birlikte Balkanların da bölgesel başkanı sayılabilir. Çünkü o bölgeye verdiği hizmet de büyüktür. Ecdadımızı örnek alarak sınırların ötesine yapılan hizmetlerin ve Bursa’yı ayağa kaldıracak yatırımların devamını diliyorum” diye konuştu. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Seyfettin Avşar ile Genel Sekreter Yardımcısı Necmettin Şenocak’ın da katıldığı ziyarette, Başkan Altepe, Vali Harput’la gündemdeki konularla ilgili bilgi alışverişinde bulundu.

Tarih: 12.08.2009 | Okunma sayısı:4073

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir