Haberler

Başkan Altepe dünyanın en büyük fotoğraf sergisini gezdi

Font Boyutu

 08 EKİM 2013

BASIN BÜLTENİ

Başkan Altepe dünyanın en büyük fotoğraf sergisini gezdi
- Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Fotofest kapsamında açılan ve toplam 2 bin fotoğraftan oluşan ‘dünyanın en büyük fotoğraf sergisini’ (the biggest photo exhibition in the world) ziyaret etti.

BURSA – Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bu yıl 3’üncüsü düzenlenen ‘Uluslararası Bursa Fotoğraf Festivali’ (Bursa FotoFest) kapsamında açılan dünyanın en büyük fotoğraf festivalini gezdi.

Bursa’yı fotoğraf sanatının başkenti haline getiren Uluslararası Bursa FotoFest, atölye çalışmaları, portfolyo değerlendirmeleri, söyleşi ve panellerle birlikte devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) devam eden Bursa FotoFest kapsamında açılan ve toplam 2 bin fotoğraftan oluşan ‘dünyanın en büyük fotoğraf sergisini (The Biggest Photo Exhibition in the World) ziyaret etti. Bursa Kent Konseyi (BKK) Başkanı Semih Pala’nın da eşlik ettiği ziyarette, Altepe sanatçıların fotoğraflarını inceledi. Türk fotoğraf sanatçısı Kamil Fırat’ın ‘Kubbeler’ isimli fotoğraf sergisine de uğrayan Altepe, sergi salonunda karşılaştığı dünya fotoğraf sanatının yaşayan efsane ismi Bruno Barbey ile de sohbet etti.
Bursa’nın ilk uluslararası fotoğraf festivali olarak Türk ve dünya fotoğrafçılarını Bursa’da buluşturan Bursa FotoFest’in her yıl farklı ülkelerden gelen fotoğraf sanatçılarını Bursalılarla buluşturduğunu söyleyen Altepe, tüm vatandaşların dünyanın en büyük fotoğraf sergisini ziyaret etmesini istedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 08.10.2013 | Okunma sayısı:3957

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir