Haberler

BAŞKAN ALTEPE, 'DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ'NÜ KUTLADI

Font Boyutu

Bursa’da faaliyet gösteren engelli derneklerinin temsilcileri, Bursa’nın geleceğine yönelik çalışmalarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür etti.

Türkiye Sakatlar Derneği Bursa Şube Başkanı Ahmet Kurtaran, Altı Nokta Körler Derneği Bursa Şube Başkanı Yakup Yılmaz ve Uygar Görme Engelliler Derneği Başkanı Hasan Duman, ‘Dünya Engelliler Günü’ sebebiyle Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ziyaret ederek çalışmalarında başarılar diledi. Acemler’deki başkanlık makamında gerçekleştirilen görüşmede, derneklerini tanıtan ve bine yakın üyelerinin bulunduğunu belirten Kurtaran, Duman ve Yılmaz, Birleşmiş Milletler’in kararı ile 1992 yılında 3 Aralık tarihinin ‘Uluslararası Engelliler Günü’ olarak belirlendiğini hatırlatarak, engelli vatandaşların topluma kazandırılmaları ve sosyal yaşamda daha aktif bireyler olabilmeleri için yapılan çalışmaların önemine dikkat çekti.

 

“Bursa hepimizin”

Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin projelerinde engelli vatandaşların da düşünüldüğünü ifade ederek, “Bursa’nın geleceğinden hepimiz sorumluyuz. Bugün bu kentte yaşadığımız sıkıntıların gelecekte de yaşanmaması için çabalıyoruz. Bu kentte yaşayan herkes bizim için aynıdır. Engelli vatandaşlarımızın yaşamlarından mutlu olması bizleri de mutlu ediyor. Bursa, hepimizin” diye konuştu. Başkan Altepe, engelli vatandaşların ‘Dünya Engelliler Günü’nü de kutlayarak Bursalıları engellilerle ilgili hassas davranmaya çağırdı.

Aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi Huzurevleri Vakfı Genel Sekreteri Dr Rüştü Burlu ile üyeler Semih Hısımcıl, Haluk Beceren ve Ferhan Bayramoğlu da Vakfın Doğal Başkanı olan Başkan Recep Altepe’yi ziyaret ederek, çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdiler.

Tarih: 02.12.2009 | Okunma sayısı:5511

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir