Haberler

BAŞKAN ALTEPE: “ÇEVREYE DUYARLI ÇOCUKLAR YETİŞTİRMELİYİZ”

Font Boyutu

 15 HAZİRAN 2010

BASIN BÜLTENİ

BAŞKAN ALTEPE: “ÇEVREYE DUYARLI ÇOCUKLAR YETİŞTİRMELİYİZ”
-BOTANİK PARK’TA DÜZENLENEN ‘ÇEVRE VE ÇOCUK ŞENLİĞİ’, SAĞLIKLI BİR GELECEK İÇİN ÇEVREYE DUYARLI OLUNMASI KONUSUNA DİKKATİ ÇEKTİ.
-BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, EBEVEYNLERE, ÇOCUKLARINA ÇEVRE BİLİNCİ KAZANDIRMALARI KONUSUNDA HASSASİYET ÇAĞRISINDA BULUNDU.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ‘Çevre ve Çocuk Şenliği’nde, sağlıklı bir geleceğin temellerini atmak için çocuklara çevre bilincinin kazandırılması gerektiği vurgulandı.

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı öncülüğünde çocuklarda çevre bilincinin oluşturulması amacıyla düzenlenen şenlik, Botanik Park’ta renkli görüntülere sahne oldu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ‘5 Haziran Dünya Çevre Günü’ sebebiyle gerçekleştirilen programda, sağlıklı bir gelecek için herkese önemli görevler düştüğünü belirtti. Başkan Altepe, çocukların bu tür organizasyonlarla sağlıklı ve kaliteli yaşamın sırlarını öğrendiğine işaret ederek, “Bursa’da yaşadığımız için çok şanslıyız. Türkiye’nin cennet köşesi yeşil Bursa’da toprak, su ve doğal güzellikler bize emanet. Bizler de bu emaneti gelecek kuşaklara layıkıyla bırakmalıyız. Çevreye duyarlı çocuklar yetiştirmeliyiz” diye konuştu.
Çocukların yanı sıra büyüklerin de bilinçlendirilmesi gerektiğini ifade eden Başkan Altepe, “Çevreye zarar verecek herşey, gelecek nesillere de zarar verir. Atıkların düzenli toplanması gerekiyor. Bu konuda herkese önemli görevler düşüyor” dedi.
Bursa Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi ve Taşınabilir Pil Üretici ve İhtiyaçları (TAB) Derneği tarafından 1 Mart ile 30 Nisan tarihleri arasında 7 merkez ilçede ilköğretim okullarında yapılan pil toplama kampanyasında, öğrenci başına en fazla pil toplayan okullara ödülleri verildi. Daha sonra şenliğe katılan Dumlupınar, Setbaşı, Yunus Emre Balabanbey ve Koç ilköğretim okulları ile Melike Pınar Okulları öğrencileri, dans ve spor gösterilerini sergiledi, şiirler okudu.
AK Parti İl Başkanı Nagip Vardar da törene katıldı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 15.06.2010 | Okunma sayısı:6022

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir