Haberler

Başkan Altepe, Büyükşehir çalışanlarıyla bayramlaştı

Font Boyutu

 11 EKİM 2013

BASIN BÜLTENİ

BAŞKAN ALTEPE, BÜYÜKŞEHİR ÇALIŞANLARIYLA BAYRAMLAŞTI
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BELEDİYE VE BAĞLI ŞİRKETLERDE ÇALIŞAN PERSONELLE BAYRAMLAŞTI.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, belediye ve bağlı şirketlerde çalışan personelle bayramlaştı. Büyükşehir çalışanlarının Kurban Bayramı´nı kutlayan Başkan Altepe, bayramın tüm Bursalılar için dost ve kardeşlik ortamı getirmesini diledi.

Büyükşehir Belediyesi´nin kurum içi bayramlaşma töreni, BUSKİ Sosyal Tesisleri´nde gerçekleştirildi. Bayramlaşma töreninde personele Büyükşehir Belediyesi´nin yaptığı yatırımlar hakkında bilgiler veren Başkan Altepe, Bursa´nın son 5 yılda altın çağını yaşadığını söyledi. Türkiye´de ilk kez bir belediyenin deniz otobüsü ve uçağı seferleri koyduğunu, Türkiye´nin ilk yerli tramvayının kendilerinin yönlendirmesi sonucu yine ilk kez Bursa´da üretildiğini kaydeden Başkan Altepe, şu anda Bursa´nın gelişmişlikte Avrupa ülkelerinin yüzde 80´inin önüne geçtiğini vurguladı. Yatırım ve hizmetlerin üretilmesinde resmi tatil farkı gözetmediklerini, bayram seyran demeden açılışlar gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Altepe, cumartesi günü saat 11.00´da İpekböceği´ni raya indireceklerini, Arife günü de Bursa´nın 200 yıllık buluşma mekanı Mahfel´i saat 12.00´da halkın hizmetine sunacaklarını ifade etti.

Bayramların dost ve akrabaların hatırlanmasını sağladığını, görüşülemeyen kişilerle görüşmenin, buluşulamayan kişilerle buluşmanın hep bu günlerde gerçekleştiğini anlatan Başkan Altepe, “Ecdadımızın bize bıraktığı bu eşsiz kültür mirasını en iyi şekilde yaşatmalıyız. Ağzımızın tadının bozulmadığı bir bayram geçirmenizi diliyorum. Tüm Bursa halkının ve sizlerin Kurban Bayramı kutlu olsun” dedi. Başkan Altepe, konuşmasının ardından Büyükşehir Belediyesi üst düzey yöneticileri ve çalışanlarıyla tek tek bayramlaştı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 11.10.2013 | Okunma sayısı:4524

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu