Haberler

BAŞKAN ALTEPE BURSASPOR İÇİN SEFERBERLİK BAŞLATTI

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursaspor’un ligin ilk yarısında elde ettiği başarıyı sezon sonunda Avrupa Kupaları’na katılarak taçlandırması amacıyla destek kampanyası başlatarak, kent dinamikleri ile işadamlarına yardım çağrısında bulundu.

Başkan Altepe, Bursaspor’un ara transfer döneminde içinde bulunduğu maddi sıkıntıları aşması amacıyla başlattığı destek kampanyası kapsamında ilk ziyaretini AK Parti Bursa İl Başkanı Nagip Vardar’la birlikte Durmazlar Makine ve Sanayi Ticaret AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durmaz’a yaptı. Altepe, ziyarette Bursa’nın tek takımı ve rengi olan Bursaspor’un yakaladığı başarıyı kalıcı hale getirmesi gerektiğini, bunun için herkesin yeşil- beyazlı kulübe destek olması gerektiğini söyledi.

“Bursaspor’un başarısını kalıcı hale getireceğiz”
Bursaspor’un elde ettiği başarının Bursa’da yaşayanları sevindirdiği kadar kentin tanıtımına da katkıda bulunduğunun altını çizen Altepe, “Bursa’nın büyükşehir belediye başkanı olarak Bursaspor’a destek olmayı bir misyon olarak kabul ediyorum. Bursaspor bir şehir takımı ve kentin ortak bir değeridir. Bu sezon Bursaspor’un elde ettiği başarının ardından gittiğimiz her yerde insanlar bize Bursaspor’u soruyor. Bursaspor’un elde ettiği başarı Bursa’nın da konuşulmasını sağlıyor. Yakalanan bu başarı sürekli olmalı. Kulüp sağlam bir yapıya kavuşmalı. Bunun için kent dinamikleri ve işadamlarına yönelik ara transfer dönemi fırsatını da değerlendirerek yardım kampanyası başlatıyoruz. Bunu anlatmak için geldiğimiz Bursa’nın yetiştirdiği önemli bir işadamımız Hüseyin Durmaz kampanyaya 250 bin TL ile katıldı. Diğer kent dinamikleri ve işadamlarının da desteği ile Bursaspor’u içinde bulunduğu maddi sıkıntıyı gidererek, ilk yarıda elde ettiği başarının Avrupa Kupaları yolculuğu ile devam etmesini arzuluyoruz. El ele, gönül gönüle Bursaspor’un başarısını sürekli hale getireceğiz” diye konuştu.

“Başka Bursa, başka Bursaspor yok”
İşadamı Hüseyin Durmaz da, Bursaspor gibi Bursa’nın önemli bir değerine sahip çıkmasından ve bu konuda önderlik yapmasından dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Herkesin karınca kararında Bursaspor’a destek olması gerektiğini ifade eden Hüseyin Durmaz, “Davutkadı Dutlu Sokak’ta doğdum, Bursa’da kazandım. Bursaspor başarılı olduğunda şehre bir hava geliyor. Bursaspor başarılı olduğunda Bursa’nın reklamı oluyor. Bir uluslararası organizasyonda taksicisinden köftecisine kadar herkes kazanıyor. Bursa bir semt takımı değil, 3 milyonluk bir kentin takımı. Bundan dolayı herkes karınca kararınca Bursaspor’un elinden tutmalı. Bu kampanyaya diğer işadamlarının da destek olacağına yürekten inanıyorum. Başka Bursa, başka Bursaspor yok” şeklinde duygularını dile getirdi. Başkan Altepe, Durmaz’a Bursaspor rozeti takarak, katkısından dolayı teşekkür etti.

Tarih: 13.01.2010 | Okunma sayısı:4679

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir