Haberler

BAŞKAN ALTEPE: “BURSA’NIN KIYMETİNİ BİLMELİYİZ”

Font Boyutu

11 Mayıs 2010

BASIN BÜLTENİ

BAŞKAN ALTEPE: “BURSA’NIN KIYMETİNİ BİLMELİYİZ”
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, AK PARTİ OSMANGAZİ İLÇE GENÇLİK KOLLARI ÜYELERİNE DENEYİMLERİNİ AKTARDI.
- BAŞKAN ALTEPE, UZUN YILLARDIR SİYASİ ARENADA GÖREV ALDIĞINI BELİRTEREK, “BAŞARILI OLMAK İÇİN ÇOK ÇALIŞMALIYIZ. BİZİ ÇOK İŞİ BEKLİYOR. GÖREVİMİZİN HAKKINI VERMELİYİZ. BU KENTİN KIYMETİNİ BİLMELİYİZ” DEDİ.

BURSA – Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’yı daha iyi noktalara taşımak için özellikle gençlere çok önemli görevler düştüğünü söyledi.

Başkan Altepe, AK Parti Osmangazi İlçe Gençlik Kolları üyeleri ile Tarihi Belediye Binası’nda bir araya geldi. Bursa’ya hizmet etmenin önemine değinen ve çalışmalarını gençlerle paylaşan Altepe, kendisinin de siyasete genç yaşta atıldığını belirterek, “Başarılı olmak için çok çalışmalıyız. Bizi çok işi bekliyor. Görevimizin hakkını vermeliyiz” dedi.

“Sıradan değil, idealleri olan insanlarız”
AK Parti’nin gençlerle gücünü en iyi şekilde artırarak yoluna devam ettiğine değinen Başkan Altepe, ülkeye karşı sorumluluk taşımanın ciddi çalışmayı gerektirdiğine işaret etti. Siyasette adım attığı günden bu yana Bursa için yapılan pek çok çalışmada rol aldığını aktaran Başkan Altepe, “Seneler çabuk geçiyor. Siyasete başladığımdan bu yana çok zaman geçti. Bursa’da siyasette en eskilerden biri oldum artık. Bugünlerin kıymetini bilmeliyiz. Vatandaşlarımıza “Bu kadroları iyi ki göreve getirdim” dedirtmek için elimizden gelen gayreti göstermeliyiz” diye konuştu.
Bursa’nın diğer şehirlerle yarışması için gerektiğine vurgu yapan Başkan Altepe, “Sıradan değil, idealleri olan insanlarız. İşimi zevk alarak yapıyorum. Sorumluluğumu düşününce yerimde duramıyorum, daha çok iş yapasım geliyor. Sizlerle birlikte örnek çalışmalar yapacağız” dedi.

“Kısa sürede çok şey değişti”
Umman, Mısır ve Dubai gezilerindeki gözlemlerini anlatan Başkan Altepe, “Türkiye’nin ne kadar önemli bir ülke olduğu oralarda biliniyor. Bu durum dışarıdan daha iyi görünüyor. Bursa da dışarıda tanınıyor. Kısa zamanda çok şey değişti. Bu ülkenin ve Bursa’nın kıymetini bilmeliyiz” şeklinde konuştu.
Başkan Altepe, samimi hiçbir çabanın boşa çıkmayacağını söyleyerek, gençlere ne iş yaparlarsa yapsınlar en iyi olmaya çabalamaları tavsiyesinde bulundu. AK Parti Osmangazi İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ali Sait Adiloğlu da Bursa’nın geleceği için üzerlerine düşeni yapacaklarını belirtti.
Öte yandan Elektrik Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası, Peyzaj Mimarları Odası, TÜGİAD ve Alevi Kültür Dernekleri yönetim kurulu üyeleri de Başkan Altepe’yi Tarihi Belediye Binası’ndaki makamında ziyaret etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 11.05.2010 | Okunma sayısı:5132

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir