Haberler

Başkan Altepe, Bursalıların bayramını kutladı

Font Boyutu

1 EYLÜL 2017

BASIN BÜLTENİ

BAŞKAN ALTEPE, BURSALILARIN BAYRAMINI KUTLADI

-          BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BURSALILARIN KURBAN BAYRAMI’NI TEBRİK EDEREK, BAYRAMIN İSLAM ALEMİNE VE TÜM İNSANLIĞA HAYIRLAR GETİRMESİNİ DİLEDİ.

BURSA - Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursalıların Kurban Bayramı’nı tebrik ederek, bayramın İslam alemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diledi.

Başkan Altepe, bayram namazını tarihi Emir Sultan Camii’nde kıldı. Namaz sonrası cemaatle bayramlaşan Başkan Altepe, daha sonra Emir Sultan Hazretleri’nin türbesine geçerek dua etti.

Başkan Altepe, cami çıkışında kısa bir açıklama yaptı. Bayramların her türlü husumeti yok eden müstesna zamanlar olduğunu kaydeden Başkan Altepe, Kurban Bayramı’nın İslam dünyasına ve insanlığa hayırlar getirmesini diledi. Başkan Altepe, “Bugün Kurban Bayramı. Dinimizde, kültürümüzde ve toplumsal hayatımızda ayrı bir önemi olan, güzel bir gün. Kurban Bayramı’nı en güzel şekilde kutlayan milletlerden biriyiz. Bayram namazımızı kıldık. İnşallah birazdan kabir ziyaretleri yapacağız ve ardından herkes gibi kurbanımızı keseceğiz. Böylelikle görevimizi yerine getirmiş olacağız” dedi.

Başkan Altepe, açıklamasında, Arakan’da Müslüman halka yönelik gerçekleştirilen soykırıma da değindi. Tüm dünyanın gözü önünde vahşet yaşandığını ve İslam dünyasının bayrama bu nedenle mahzun girdiğini belirten Başkan Altepe, “Allah, ülkemizde ve Bursa’da olduğu gibi Arakan’da da bayramın gerçek anlamda yaşanmasını nasip etsin. Bu vesileyle tüm hemşerilerimizin bayramını kutluyorum” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

 

 

 

Tarih: 01.09.2017 | Okunma sayısı:1706

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu