Haberler

BAŞKAN ALTEPE, 'BU DÖNEM BURSA KONUŞULACAK'

Font Boyutu

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, göreve geldikleri günden bu yana önemli projelerin startını verdiklerini belirterek, “Bursa’nın yıldızı parlayacak. Bu dönem Bursa konuşulacak” dedi.
Başkan Altepe, AK Parti Nilüfer ilçe teşkilatı tarafından BESOB’da gerçekleştirilen iftarda yaptığı konuşmada, Ramazan ayının sevgi, kardeşlik, yardımlaşma ve dostlukların pekiştiği bir ay olduğunu söyledi. Ramazan’da Türk kültürünün renkli detaylarının en güzel şekilde yaşatıldığına değinen Başkan Altepe, “Bu güzel emaneti, Bursa’da en iyi şekilde yaşamaya çalışıyoruz. Ramazan ayı, ibadet ayı. Biz de bu hedef doğrultusunda kentimize ve ülkemize hizmet ederek ibadet ediyoruz” dedi.

“Nilüfer’de de hizmette eksiklik olmayacak”
Bursalıların mutluluğu için çalıştıklarını dile getiren Altepe, “İnsanların hayatını kolaylaştırmak, mahallelerimize hizmetleri ulaştırmak görevimiz. Bursa’nın her köşesinde yapacak çok iş var. Nilüfer’e de her türlü hizmeti verip, ilçe halkı ve teşkilat ile birlikte en güzel projeleri gerçekleştireceğiz. Nilüfer’deki hizmetlerde de eksikliğe izin vermeyeceğiz ” diye konuştu.

“Bursa’nın yıldızı parlayacak”
Bursalıların AK kadrolardan çok şey beklediğini belirten Başkan Altepe, bu kadroların insanlığa hizmet için var olduğunu söyleyerek, halkın da bunu bilerek her seçimde AK Parti’yi iktidara getirdiğini hatırlattı. Başkan Altepe, “Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar onlarca projemizin startını verdik. Gece gündüz çalışacağız. Bu dönem hizmet dönemi olacak. Bursa’nın yıldızı parlayacak. Bu dönemde Bursa’nın stadyumu, belediye binası, tramvayı ve Uludağ’ı konuşulacak. Bu dönem Bursa konuşulacak” şeklinde konuştu.

“Hayal edilecek işleri birlikte yaptık”
Milletvekilleri adına konuşma yapan AK Parti Bursa Milletvekili Mehmet Emin Tutan, Türkiye’de yaşanan demokratik açılım konusuna değinirken, “Hükümetin devlet politikası olarak ortaya attığı demokratik açılım tartışılırken, muhalefetin tavrını da görüyoruz. AK Parti kurulduğunda hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı söylendi ve bu söylenen yapıldı. Hayal edilecek işleri birlikte yaptık. Bunlar kararlılık ve irade gerektiriyordu. AK Parti’den önceki iktidarlar sorunları görmezden geldiler. AK Parti bunun zor da olsa önüne geçti” dedi.
Zor ve zahmetli bir süreçten geçildiğini dile getiren Tutan, bu açılımın ardında duracaklarını ve bu sürecin atlatılacağını sözlerine ekledi.

“AK Parti, Türkiye’de ilkleri yaşattı”
AK Parti İl Başkanı Nagip Vardar da Batı demokrasisinde dahi ender görülen bir durumu Türkiye’de yaşayan AK Parti’nin ilkleri başaran bir parti olduğunu anlattı. AK Parti’nin, Türkiye’de siyasi, ekonomik ve iktisadi anlamda ilkleri yaşatan bir parti olduğunu ifade eden Vardar, “Ortak akıl ve istişare kültürü bu partiyle geldi. TBMM’deki 50 kadın milletvekilinden 30’u bizim partimizden. Siyasi anlamda yine bir ilk olan siyaset akademileri hayata geçirildi. Üstelik kurslara katılanlar, siyaseti illaki AK Parti’den yapsınlar da demiyoruz. Başka partide de olsalar siyaset yapacaklarsa daha bilinçli ve donanımlı olarak bunu yapsınlar” dedi.
AK Parti’nin sürekli gelişme ve değişime açık olduğunu ifade eden Vardar, ekonomik anlamda da enflasyonun 3 haneden tek haneye bu dönemde düştüğünü ve gayri safi milli hasılada da ciddi oranda gelişme kaydedildiğini hatırlattı. Halktan alınan gücü yansıtarak başarıların devam edeceğini dile getiren Vardar, 4 seçimdeki başarıdan şımarmadan, rehavete kapılmadan 2011’de yapılacak 5. seçim için çalışacaklarını kaydetti.

“2011 seçimleri için çalışmalar başladık”
AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Metin Düvencioğlu da Bursa’da 13 noktada seçimi AK Parti’nin kazanmasıyla mutluluk duyduklarını dile getirdi. 2011’de yapılacak genel seçimlerin hazırlıklarının şimdiden başladığını belirten Düvencioğlu, “Hedefimiz, AK Parti’yi Nilüfer’de birinci parti yapmaktır. Ramazan’dan sonra açılışını yapacağımız yeni binamızda daha güzel çalışmalara imza atacağımıza inanıyoruz” dedi.
İftara Bursa Milletvekilleri Hayrettin Çakmak, Sedat Kızılcıklı, Ali Kul, Ali Koyuncu, Mehmet Ocakden ile AK Parti eski İl Başkanı Sedat Yalçın, İl Genel Meclis Başkanı Nurettin Avcı ve Osmangazi İlçe Başkanı Tahsin Kara ile Nilüfer ilçe teşkilatı üyeleri ve mahalle temsilcileri de katıldı.

“Önceliğimiz halkın mutluluğu”
Diğer taraftan Başkan Altepe, Milletvekili Sedat Kızılcıklı, AK Parti’nin İl Başkanı Nagip Vardar ve Nilüfer İlçe Başkanı Metin Düvencioğlu ile birlikte Nilüfer’de Özlüce Mahallesi’ni ziyaret etti. Mahalle sakinleri ve esnafla sohbet eden Alte????????????????????????’?’???????????????????????? ?                pe, şehrin her noktasındaki tüm sıkıntıların muhatabı olduklarını belirterek, halkın ihtiyaçları tespit etmek için birebir görüşmeye özen gösterdiklerini söyledi. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da halkın içinde olacağının altını çizen Altepe, “Büyükşehir Belediyesi olarak her sıkıntıya sahip çıkacağız. Halkımızın arasında olacağız. Bizim önceliğimiz halkımızın mutluluğudur. Büyük projeleri hayata geçirirken, halkımızın beklentilerini de karşılayacağız” dedi.Vatandaşlarda taleplerini ilettikleri Başkan Altepe’nin ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Tarih: 27.08.2009 | Okunma sayısı:4981

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir