Haberler

Başkan Altepe, Balkanlar’ın Onursal Başkanı

Font Boyutu

 17 MART 2014

BASIN BÜLTENİ

BAŞKAN ALTEPE, BALKANLAR’IN ONURSAL BAŞKANI
- BALKANLAR’DAKİ 11 ÜLKEYİ TEMSİL EDEN 14 DERNEĞİN BİR ARAYA GELMESİYLE KURULAN TÜM RUMELİ DERNEKLERİ FEDERASYONU (RUMELİFED), OY BİRLİĞİYLE ALDIĞI KARARLA, BALKANLAR’A YAPTIĞI HİZMETLER NEDENİYLE FEDERASYONUN ONURSAL BAŞKANLIĞI’NA BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE’Yİ GETİRDİ.
- BALKAN ÜLKELERİNDEN GELEN VE ARALARINDA BOSNA HERSEK’İN UNUTULMAZ CUMHURBAŞKANI ALİYA İZZETBEGOVİÇ’İN YAKIN ÇALIŞMA ARKADAŞLARININ DA BULUNDUĞU, AKADEMİSYENLER VE BÜROKRATLARDAN OLUŞAN HEYET, YAKLAŞAN YEREL SEÇİMLER ÖNCESİ BAŞKAN ALTEPE’YE DESTEK VERMEK AMACIYLA BURSA’YA GELDİ.
- BOSNA HERSEK’İN UNUTULMAZ CUMHURBAŞKANI ALİYA İZZETBEGOVİÇ’İN CEPHEDE TAKTIĞI BERENİN BENZERİNİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE’YE TAKAN İZZETBEGOVİÇ’İN ARKADAŞI İLYAS RAMAZANOĞLU, TÜRKİYE VE BURSA’DAKİ İSTİKRARIN BALKANLAR AÇISINDAN BÜYÜK ÖNEM TAŞIDIĞINI BELİRTEREK, BALKANLAR’DA YAŞAYAN MÜSLÜMANLAR OLARAK YENİ DÖNEMDE DE BAŞKAN ALTEPE’Yİ BÜYÜKŞEHİR’DE GÖRMEK İSTEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.
- RUMELİFED GENEL BAŞKANI SELİM YEDİKARDEŞ, BAŞKAN ALTEPE’NİN SADECE BURSA’NIN DEĞİL, BALKANLAR’IN DA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OLDUĞUNU BELİRTEREK, RUMELİFED OLARAK BÜYÜKŞEHİR’DE DESTEKLERİNİN BAŞKAN ALTEPE’DEN YANA OLDUĞUNU AÇIKLADI.

BURSA - Balkanlar’daki 11 ülkeyi temsil eden 14 derneğin bir araya gelmesiyle kurulan Tüm Rumeli Dernekleri Federasyonu (RUMELİFED), oy birliğiyle aldığı kararla, Balkanlar’a yaptığı hizmetler nedeniyle Federasyonun Onursal Başkanlığı’na Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi getirdi. Balkan ülkelerinden gelen ve aralarında Bosna Hersek’in unutulmaz Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç’in yakın çalışma arkadaşlarının da bulunduğu, akademisyenler ve bürokratlardan oluşan heyet, yaklaşan yerel seçimler öncesi Başkan Altepe’ye destek vermek amacıyla Bursa’ya geldi.

Yaklaşan yerel seçimler öncesi Türkiye ve hükümet üzerinde oynanan oyunlardan rahatsız olup, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermek amacıyla Türkiye’ye gelen ve aralarında Bosna Hersek’in unutulmaz Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç’in yakın çalışma arkadaşları, akademisyenler ve bürokratların da bulunduğu heyet, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye de seçim sürecinde destek olmak amacıyla Bursa’ya geldi. Balkanlar’daki 11 ülkeyi temsil eden 14 derneğin bir araya gelmesiyle kurulan RUMELİFED tarafından Gold Majestik Otel´de düzenlenen kahvaltılı toplantıda Başkan Altepe ile bir araya gelen heyet, Türkiye ve Bursa’daki siyasi istikrarın Balkanlar açısından da çok önemli olduğunu vurguladı.

Başkan Altepe, onursal başkan
Toplantının açılışında davetlileri selamlayan RUMELİFED Genel Başkanı Selim Yedikardeş, bir sivil toplam örgütü olarak siyasi ceketlerini her zaman dışarda bıraktıklarını belirterek, Balkanlar’da yapılan her türlü faaliyete ön ayak olması nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Her ne kadar federasyon olarak siyasi bir duruş sergilemeseler de Büyükşehir’de tercihlerinin belli olduğunu vurgulayan Yedikardeş, “Zengine fakire, köylüye şehirliye, sitede oturana gecekonduda oturana ayrı ayrı hizmetler verdiği için, kimseyi ötekileştirmediği için Recep Altepe diyoruz. RUMELİFED olarak Recep Altepe’nin yanında taraf olduğumuzu beyan ediyoruz. Federasyonun yönetim kurulunda oy birliğiyle aldığımız kararla başkanımızı Onursal Başkanımız olarak seçtik. Çünkü o sadece Bursa’nın değil, Balkanlar’ın da Büyükşehir Belediye Başkanı” dedi. Yedikardeş, konuşmasının ardından Başkan Altepe’ye RUMELİFED’in rozetini taktı.

Başkan Altepe’ye İzzetbegoviç beresi
Bosna Hersek’in unutulmaz Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç’in hem silah hem de cephe arkadaşı İlyas Ramazanoğlu da Türkiye üzerinde oyunlar oynandığını ve hükümete destek vermek amacıyla Türkiye’ye geldiklerini söyledi. Balkanlar ile Türkiye arasındaki ilişkilere değinen Ramazanoğlu, “Bosna’da zafer kazandık. Sebep; Allah razı olsun Türkiye oldu. Kosova’da zafer kazandık. Türk ordusu, Mehmetçik gevurun belini kırdı. 100 yıl önce bizim oralarda Çanakkale savaşı ilan oldu. Tam 12 bin 719 kişi geldi hayatını verdi. Ne için geldiler. Aman İstanbul düşmesin diye” dedi.
İzzetbegoviç’in yanı sıra kendilerinin de cephede taktığı berenin benzerini yanında getiren Ramazanoğlu, “Biz bu bere ile çok zaferler kazandık. İnşallah Recep Altepe de belediyede büyük bir zafer kazanacak” diyerek, bereyi Başkan Altepe’ye taktı.
92 yaşında olmasına rağmen seçimlerde hükümete destek olmak için Türkiye’ye geldiğini belirten Nimet Yahiç ile İzzetbegoviç’in silah arkadaşlarından İsmet Kasumogiç de Türkiye ve Balkanlar da istikrar için Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın yanında olduklarını vurguladı.

"Biz Türkiye’yi ileri götürmek için görevdeyiz"
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de Türkiye ve Bursa’nın hedeflerinin büyük olduğuna dikkat çekti. Altepe, “İstiyoruz ki her şeyde öncü ve örnek olalım. Bu seçimler sadece belediye seçimleri değil. Dünya politikalarına yön verecek seçimler. Türkiye’nin değişik noktalarında olaylar çıkıyorsa, bunlar Türkiye’nin içinden çıkanlar değil, Bunlar uluslararası politikalar. Bunlar daha önceki seçimlerde de yapıldı. Herkes görevini yapacak. Biz Türkiye’yi güçlendirmek için uğraşırken, bazıları da geriye götürmek için uğraşacaktır. Dünya tarihindeki seçimlerde bu hep böyle olmuş. Özellikle Türkiye’de bu daha çok olmuştur. Ama bu millet ne yaptığını çok iyi biliyor. Sandık geldiği zamanda bunu en güzel şekilde değerlendiriyor. Çünkü halk kimin hizmet ettiğini çok iyi görüyor” dedi.
Başkan Altepe, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Balkanlar’da yaptıkları çalışmaların artarak devam edeceğini de sözlerine ekledi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 17.03.2014 | Okunma sayısı:4157

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu