Haberler

Başkan Altepe, aşure dağıttı

Font Boyutu

 5 KASIM 2014

BASIN BÜLTENİ

BAŞKAN ALTEPE, AŞURE DAĞITTI
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, MUHARREM AYI NEDENİYLE UZUN ÇARŞI’DA DÜZENLENEN AŞURE PROGRAMINA KATILDI.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Muharrem ayı nedeniyle Uzun Çarşı’da düzenlenen aşure programına katıldı. Burada Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’la birlikte vatandaşlara aşure dağıtan Başkan Altepe, Türk kültüründeki geleneklerin büyük bölümünün toplumsal dayanışma temalı olduğunu belirterek, aşure programının dayanışma duygusunu daha da artırdığını söyledi.

Uzun Çarşı Derneği Başkanı İhsan Gür, her yıl geleneksel olarak düzenlediği halka aşure ikramını bu yıl da gerçekleştirdi. Uzun Çarşı’da edilen ikramda, binlerce vatandaş ziyafet çekti. Soğuk havada alışveriş için çarşıya çıkan vatandaşlar, dağıtılan aşureyle içlerini ısıttı. Aşure dağıtım etkinliğine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, yolu çarşıya düşen vatandaşlara birbirinden özel malzemelerle hazırlanan aşureleri ikram etti. Türk kültüründeki geleneklerin büyük bölümünün toplumsal dayanışma temalı olduğunu ifade eden Başkan Altepe, bu tür gelenekleri yaşatarak, dayanışma duygusunu daha da yaygınlaştırmayı hedeflediklerini belirtti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 05.11.2014 | Okunma sayısı:4143

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu