Haberler

BAŞKAN ALTEPE AŞ DAĞITTI

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Alp Dağları’ndaki incelemelerden dönüşünde ilk iftarını aşevinde vatandaşlarla birlikte yaptı.

Büyükşehir Belediyesi’nin Fevzi Çakmak Katlı Otoparkı’ndaki aşevinde iftar öncesinde kepçenin başına geçen Başkan Altepe, vatandaşlara eşi Hüsniye Altepe ile birlikte yemek dağıttı. Aşevine gelişinde vatandaşlar tarafından ayakta alkışlanan ve iftar saatine kadar yemek dağıtan Başkan Altepe ve eşi, daha sonra sıraya geçerek yemek aldı. İftarını, eşi ve AK Parti İl Başkanı Nagip Vardar ile birlikte vatandaşların arasında açan Başkan Altepe, çok geniş bir kültüre sahip olduğumuzu hatırlatarak Ramazan ayının da kültürümüzün en renkli ve hareketlileri dönemlerinden biri olduğunu vurguladı. Ramazan ayının kente ve ülkemize, bereket, bolluk ve hareket getirdiğine işaret eden Başkan Altepe, “Biz de Ramazan ayını dolu dolu geçiriyoruz. Ramazan’da kentimizin ve kültürümüzün güzelliklerinin farkına varıyoruz. Bursalıların Ramazan ayını ve devamındaki bayramı en güzel şekilde geçirmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. İftara yetişemeyenler için aşevinin kapılarını ardına kadar açtık, isteyen gelsin burada iftarını açsın. Orhangazi Parkı’nda ve Osmangazi Metro İstasyonu önünde iftar saatinde çorba dağıtıyoruz. Kültürümüzün güzelliklerini yaşatmak için Ramazan şenlikleri düzenliyoruz. Hepsi Bursalıların güzel günler geçirmesi için” dedi.

Konuşmasının ardından, vatandaşlarla sohbet eden ve dertlerini dinleyen Başkan Altepe, herkese afiyet olsun dileklerinde bulunarak aşevinden ayrıldı.

Tarih: 22.08.2009 | Okunma sayısı:4574

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir