Haberler

BAŞKAN ALTEPE: “ANNELERİMİZ BAŞTACIMIZDIR”

Font Boyutu

14 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

BAŞKAN ALTEPE: “ANNELERİMİZ BAŞTACIMIZDIR”
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BUSMEK HÜRRİYET KURS MERKEZİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLEN ANNELER GÜNÜ PROGRAMINDA, “VAROLUŞ SEBEBİMİZ OLAN ANNELERİMİZ, HER ZAMAN BAŞ TACIMIZDIR” DEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, eşi Hüsniye Altepe ile birlikte katıldığı ve Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (BUSMEK) Hürriyet kurs merkezinde düzenlenen ‘Anneler Günü’ programında duygusal anlar yaşadı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yerel yönetimler olarak halkın sosyal alandaki gelişimine önem verdiklerini belirterek, “Kentin tüm sorunlarıyla ilgilenmek, güçlü ve eksiksiz bir kent oluşturmak için toplumun sosyal, kültürel amaçlı faaliyetlerde de aktif olmasını istiyoruz. Halkın kendisini yetiştirmesi için BUSMEK’te sürdürülen çalışmalarımıza tek merkezde değil, Bursa’nın farklı noktalarında da devam ediyoruz. Bize gelemeyene biz gidelim istiyoruz” dedi.
Başkan Altepe, konuşmasında anneler gününün önemine de değinerek, “Anneler, varoluş sebebimizdir. Bizleri yetiştiren ve geleceğe taşıyan annelerimiz, bir gün değil, her zaman baş tacımızdır. Onlara ne kadar saygı ve sevgi göstersek azdır” diye konuştu.
‘6. yılında altın bir yıl’ sloganıyla çalışmalarına devam ettiklerini anlatan BUSMEK Genel Koordinatörü Muhammet Soysal da Hürriyet Kurs Merkezi’ndeki faaliyetlerinden bahsetti. Bugüne kadar merkezden 500 kişinin sertifika aldığını anlatan Soysal, vatandaşların BUSMEK’e yoğun ilgi gösterdiğini kaydetti.
Anneler günü programının sunulduğu etkinlikte, Başkan Altepe ve eşi Hüsniye Altepe’ye kursiyerlerin özel olarak hazırladığı el işi tablo armağan edildi. Programın ardından Başkan Altepe, eşiyle birlikte kurs merkezindeki el nakışı, kırkyama, iğne oyası ve ev aksesuarları - ahşap boyama sınıflarını gezerek, kursiyerlerin çalışmalarını inceledi.

Kermesin açılışını yaptılar
Başkan Altepe, daha sonra AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın ile birlikte Bursa Erzurum İli Tortum İlçesi Vişneliler Kültür Dayanışma ve Kalkındırma Derneği üyesi kadınların hazırladığı kermesin açılışını gerçekleştirdi. 3 gün sürecek olan kermesten elde edilecek gelirle çocuklar için sünnet şöleni yapılacağını söyleyen Başkan Altepe, dernek üyelerini anlamlı çalışmadan dolayı tebrik etti. Dernek Başkanı Yaşar Yıldırım da kermesin açılışını yaparak kendilerine destek veren Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 14.05.2011 | Okunma sayısı:4657

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir