Haberler

Başkan Aktaş’tan öğretmenlere övgü

Font Boyutu

24 KASIM 2017

 

BASIN BÜLTENİ

 

BAŞKAN AKTAŞ’TAN ÖĞRETMENLERE ÖVGÜ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ, BURSA MERKEZ VE İLÇELERDEKİ OKULLARDA GÖREV YAPAN ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ VELİ SARIKAYA’NIN DA KATILDIĞI BULUŞMADA KONUŞAN BAŞKAN AKTAŞ, “BİZ BELEDİYEYİZ. ÇOK HAYIRLI İŞLERE İMZA ATIYORUZ. DOĞUMDAN ÖLÜME, İNSANLARIN EN ZOR ANLARINDA VARIZ. HEM BURADAN İAŞEMİZİ SAĞLIYORUZ HEM DE VATANDAŞIMIZIN HAYATLARINI KOLAYLAŞTIRIYORUZ. AMA ÖĞRETMENLİKLE İLGİLİ BUNUN KAT BE KAT FAZLASINI SÖYLEYEBİLİRİM” İFADELERİNİ KULLANDI.

 

BURSA - Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa merkez ve ilçelerdeki okullarda görev yapan öğretmenlerle bir araya geldi. İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya’nın da katıldığı buluşmada konuşan Başkan Aktaş, “Biz belediyeyiz. Çok hayırlı işlere imza atıyoruz. Doğumdan ölüme, insanların en zor anlarında varız. Hem buradan iaşemizi sağlıyoruz hem de vatandaşımızın hayatlarını kolaylaştırıyoruz. Ama öğretmenlikle ilgili bunun kat be kat fazlasını söyleyebilirim” ifadelerini kullandı.

 

Büyükşehir Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Bursa ve ilçelerindeki okullarda görev yapan öğretmenleri yemekli toplantıda ağırladı. Merinos Göl Park Tesisleri’nde yapılan ve İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya’nın da iştirak ettiği toplantıda Başkan Aktaş, masaları tek tek dolaşarak öğretmenlerin hal ve hatırlarını sordu.

 

Öğretmenlere övgü

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, öğretmenlere yönelik konuşmasında, icra ettikleri mesleğin önemine değindi. Türkiye’ye hizmet eden her kişi ya da mesleğin değerli olduğunu vurgulayan Başkan Aktaş, öğretmenliğin bunların ötesinde olduğunu dile getirdi. Belediye olarak doğumdan ölüme her aşamada yer aldıklarını ve çok hayırlı işlere imza attıklarını belirten Başkan Aktaş, “İnsanların en zor anlarında varız. Yangında da ölümde de fakir fukaranın yanında da biz varız. Hem buradan iaşemizi sağlıyoruz hem de insanların hayatlarını kolaylaştırıyoruz. Bu ne kadar hayırlı ve bereketli bir iş ama öğretmenlikle ilgili bunun kat be kat fazlasını söyleyebilirim” dedi.

 

Geleceğe yatırım

Başkan Aktaş, öğretmenliğin bir ülkenin ve insanlığın geleceğinde hayati derecede rol oynadığını belirtti. Türkiye’de son yıllarda eğitimle alakalı çok ciddi fiziki iyileştirmeler yapıldığını, okul ve dersliklerin, laboratuvarların hizmete alındığını hatırlatan Başkan Aktaş, bununla birlikte eğitimin kalitesiyle ilgili konuların hep tartışıldığını vurguladı. Fiziki şartlar ne kadar iyileştirilirse iyileştirilsin öğretmenler işe gönlünü, aşkını ve heyecanını vermediği takdirde eğitimde kalitenin yakalanamayacağını ifade eden Başkan Aktaş, “Çok keyifli bir görevi icra ediyorsunuz. İşinizde samimi olursanız, sadece bu işten iaşenizi sağlamazsınız. Bana göre bu ülkenin ve insanlığın geleceğine çok güzel yatırım yaparsınız. Bu meslek bilinçle yapılırsa, işinizin çok daha anlamlı olacağınızı düşünüyorum” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ise yaptığı konuşmada, şehit ve gazi tüm öğretmenleri yad ederek, tüm öğretmenlerin gününü kutladı.

Toplantının ardından Başkan Aktaş, öğretmenler için hazırlanan hediye paketlerini takdim etti. İl Milli Eğitim Müdürü Sarıkaya ise günün anısına Başkan Aktaş’a seramik plaket verdi.

 

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ  

Tarih: 24.11.2017 | Okunma sayısı:2071

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu