Haberler

Başkan Aktaş’tan öğrencilere ‘teknoloji’ uyarısı

Font Boyutu

24 OCAK 2018

 

BASIN BÜLTENİ

 

Başkan Aktaş’tan öğrencilere ‘teknoloji’ uyarısı

-       Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, BUSMEK Sosyal Eğitim Merkezi’nde bir araya geldiği öğrencilere, gelecekleriyle ilgili önerilerde bulundu.

-       Başkan Aktaş, gençleri teknoloji bağımlılığına karşı dikkati olmaya çağırdı.

 

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, BUSMEK Sosyal Eğitim Merkezi’nde bir araya geldiği öğrencilere, gelecekleriyle ilgili önerilerde bulundu, gençleri teknoloji bağımlılığına karşı dikkati olmaya çağırdı.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (BUSMEK) Sosyal Eğitim Merkezi’nde 2017-2018 eğitim yılında 8. sınıf öğrencilerine örgün eğitime destek amacıyla başlatılan kurslara katılan gençlerle bir araya geldi. Keyifle sohbet ettiği gençlere, gelecek hayalleri ile ilgili sorular soran ve hayata dair önerilerde bulunan Başkan Aktaş, gençlerin iyi, ahlaklı ve bilgili bireyler olarak yetişmelerinin önemine dikkati çekti.

Büyükşehir Belediyesi olarak altyapı ve üstyapı çalışmalarının yanı sıra farklı organizasyonlarla şehir hayatına değer katmaya gayret ettiklerini belirten Başkan Aktaş, “BUSMEK, hem yetişkinler için mesleki ve yetenek kursları verirken örgün eğitimlerine devam eden öğrencilere yönelik de takviye kursları gerçekleştiriyor. Ortaöğretim 8. sınıf öğrencileri sınav hazırlığı nedeniyle yarıyıl tatilinde olmalarına rağmen takviye kurslarına katılıyorlar. Yaklaşık 4 ay sonra girecekleri sınavda hedeflediklerini kazanmaları bizleri de mutlu edecektir” diye konuştu.

 

“Teknolojiyi gerektiği kadar kullanmalıyız”

Çocukların hayata daha iyi hazırlanmaları noktasında verilen destekten dolayı heyecan duyduğunu söyleyen Başkan Aktaş, “Bu yatırımlar devam edecek. Bursa’nın daha sağlıklı, daha yaşanabilir ve eğitim seviyesi yüksek bir şehir olması noktasında gayretimizi ve heyecanımızı ortaya koyacağız” dedi.

Başkan Aktaş, öğrencilere öğütler de verdiği ziyarette teknoloji bağımlılığına dikkati çekerek, “Teknolojiyi gerektiği kadar kullanmalıyız. Teknoloji asla çocukları hayattan, ailelerinden, arkadaşlarından uzaklaştıran asosyal tipler olacak düzeyde kullanılmamalıdır” ifadesiyle gençleri dikkatli olmaya çağırdı.

Başkan Aktaş, sınavlarda dereceye giren öğrencilere başarı belgelerini de verdiği ziyarette tüm gençlere kitap hediye etti.

BUSMEK tarafından 8. sınıf öğrencilerinin derslerine yardımcı olup okul başarılarını arttırmak amacıyla gerçekleştirilen kurslarda halen 115 öğrenci eğitim alıyor. Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi, İngilizce, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinde kurslar veriliyor. Etüt programlarının da yapıldığı program kapsamında ayrıca Rehberlik servisi ile hem öğrencilere hem de ailelerine verilen seminerlerle, aile-öğrenci ilişkileri konularında da bilgilendirmeler yapılıyor.

 

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Tarih: 25.01.2018 | Okunma sayısı:1765

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu