Haberler

Başkan Aktaş’tan muhtaçlara destek

Font Boyutu

13 ARALIK 2017

BASIN BÜLTENİ

BAŞKAN AKTAŞ’TAN MUHTAÇLARA DESTEK

  • ÖZLÜCE SEMTİNDEKİ DİLRUBA EVLERİ’Nİ ZİYARET EDEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ, BURADA BAKIM DESTEĞİ ALAN VE TEDAVİ GÖREN İHTİYAÇ SAHİBİ YAŞLI, GENÇ VE ÇOCUKLARA MORAL VERDİ.

BURSA - Özlüce semtindeki Dilruba Evleri’ni ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, burada bakım desteği alan ve tedavi gören ihtiyaç sahibi yaşlı, genç ve çocuklara moral verdi.

Başkan Aktaş’ın eşiyle birlikte gerçekleştirdiği ziyarete, AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Celil Çolak da eşiyle birlikte eşlik etti. Başkan Aktaş, odaları tek tek gezerek kurum sakinlerinin halini ve hatırını sordu. Dilruba Evleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Hatice Okur, Başkan Aktaş’a kurumun işleyişi hakkında bilgiler verdi.

Ziyaret sonrası kısa bir açıklama yapan Başkan Aktaş, Dilruba Evleri Yardımlaşma Derneği’ne kuruluşundan bu yana 10 yılda katkısı olan herkese teşekkür etti. Arzu ve temennilerinin her anne ve babanın evladının yanında, her kadının da kocasıyla birlikte yaşlanması ve çocukların ebeveynleriyle birlikte vakit geçirmesi olduğunu kaydeden Başkan Aktaş, “Burası gerçekten çok amaçlı bir tesis olmuş. Dilruba Evleri Yardımlaşma Derneği vasıtasıyla buranın sevk ve idaresi yapılıyor. Valiliğimizin, çeşitli hayırsever kurum ve kuruluşların, kişilerin destek ve katkıları var. İnşallah bizim de katkılarımız olacak” dedi.

Bakıma muhtaç yaşlıların, evladı tarafından bakılmayan kişilerin, eşinden şiddet gördüğü için sokakta kalmış kadınların Dilruba Evleri bünyesinde himaye edildiğini vurgulayan Başkan Aktaş, “Şu anda buranın 92 sakini var ama kısa süreli ve orta vadede duruşlarla beraber daha onlarcası bu mekandan gelip geçiyor. Başta dernek başkanımız olmak üzere burada gönüllü insanları gördük. Onlarla birlikte bu süreç, daha iyi bir noktaya gidiyor. Çorbada tuzumuz bulunursa ne mutlu” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

 

Tarih: 13.12.2017 | Okunma sayısı:2438

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu