Haberler

Başkan Aktaş’tan kar altında inceleme

Font Boyutu

20 ARALIK 2017

BASIN BÜLTENİ

BAŞKAN AKTAŞ’TAN KAR ALTINDA İNCELEME

  • BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ, KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN KILAVUZ GENÇLİK PROJESİ KAPSAMINDA YAPTIRILAN KAMP ALANINI İNCELEDİ.
  • KAR YAĞIŞI NEDENİYLE BEYAZ ÖRTÜYLE KAPLANAN KAMP ALANINI GEZEN BAŞKAN AKTAŞ, “TÜRKİYE’YE ÖRNEK” OLARAK NİTELEDİĞİ PROJENİN BİR BENZERİNİ BURSA’DA HAYATA GEÇİREBİLECEKLERİNİ SÖYLEDİ.

KOCAELİ - Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Kılavuz Gençlik Projesi kapsamında yaptırılan kamp alanını inceledi.  Kar yağışı nedeniyle beyaz örtüyle kaplanan kamp alanını gezen Başkan Aktaş, “Türkiye’ye örnek” olarak nitelediği projenin bir benzerini Bursa’da hayata geçirebileceklerini söyledi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Başiskele İlçesi Aytepe’de hayata geçirilen, aynı anda 208 kız ve 320 erkek öğrencinin kamp yapabildiği, içinde 110 adet bungalov ev, mescit, yemekhaneler ile okçuluk, matrak, paintball, macera, yürüyüş ve spor sahaları olmak üzere 6 ayrı spor parkuru bulunan Diriliş Kamp Merkezi, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ağırladı. Kar yağışı nedeniyle beyaz örtüyle kaplı olan kamp alanını Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ile birlikte gezen Başkan Aktaş, kamp alanını Türkiye’ye örnek bir proje alarak niteledi.

Her şey düşünülmüş

Öğrencilerin konaklama alanlarını, mescit ve yemekhaneyi bunun yanında kar altındaki spor alanlarını da gezen Başkan Aktaş, “Bana göre Türkiye’ye örnek bir proje. Açıkçası Türkiye’nin dördüncü büyük ili, 3 milyon nüfusu ile genç nüfusu ile Bursa bu ve benzeri projeleri ziyadesiyle hak ediyor. Burada bütün detaylar düşünülmüş. Çocukların yatma kalkma yerlerinden tutun da yemek yeme, dinlenme ve sosyal aktivitelere kadar her türlü detaylar düşünülmüş. Beraberinde çocukların sosyal aktivitelerini çok farklı konularda icra edebilecekleri alanlar oluşturulmuş. Belediye Başkanımız ve ekibine yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Etkilenmemek mümkün değil

Bu tip yerleri yapmanın önemli bir konu olduğunu ancak işletme boyutunun çok daha önemli olduğunu hatırlatan Başkan Aktaş, “Bu işi ancak gönüllüler yapabilir. Ben burada çok heyecanlı bir ekip gördüm. Belediye Başkanımızla aynı heyecanı taşıyan bir ekip gördüm. Etkilenmemek mümkün değil. Amerika’yı keşfetmeye gerek yok. Bana göre güzel örnekleri alıp, uygulamak lazım. Kocaeli’de bu güzel örnek var. Birçok ilimizde hatta ilçemizde aynı projeyi gerçekleştirilebilir diye düşünüyorum. İnşallah buradan aldığımız örnekle ki en yakın zamanda ekibimizle inceleyip, benzeri bir uygulamayı Bursa formatıyla inşallah gerçekleştirmiş olacağız. Bu güzel projeyi Kocaeli’ye ve ülkemize kazandıranlara, başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 20.12.2017 | Okunma sayısı:3055

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu