Haberler

Başkan Aktaş´ın ´karne´ heyecanı

Font Boyutu

19 OCAK 2018

BASIN BÜLTENİ

BAŞKAN AKTAŞ’IN ‘KARNE’ HEYECANI

-BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ, NİZAM KARASU ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ’NDE OKUYAN KIZI SILA AKTAŞ’IN OKULUNA GİDEREK KARNE SEVİNCİNE ORTAK OLDU.

BURSA - Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Nizam Karasu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde okuyan kızı Sıla Aktaş’ın okuluna giderek karne sevincine ortak oldu.

Başkan Aktaş, Altınova Mahallesi’nde yer alan okulu ziyaret etti. Bina girişinde Okul Müdürü Yunus Emre Altıntaş ve öğretmenler tarafından karşılanan Başkan Aktaş, 7/B sınıfında eğitim gören ve takdir belgesi alan kızına karnesini takdim etti. Karne alan diğer öğrencileri de tebrik eden, kızıyla karne sevincini birlikte yaşayan Başkan Aktaş, “Tüm çocuklarımıza iyi tatiller diliyorum. Bugün sayın valimizle başka bir okulda program vardı fakat kızımızın da okuduğu okulu ziyaret edelim istedik. Çocuklarımıza burada karnelerini takdim ettik. Kendi kızımın karnesi benim için farklı bir duygu fakat tüm çocuklar bizim için değerli ve önemli. Onların başarılı, iyi ve ahlaklı insan olmaları öncelikli hayalimizdir. Sokaklar altından yapılsa kıymeti yok. Önemli olan çocuklarımızın, geleceğimizin güzel ve emin ellerde olmasıdır. Nizam Karasu okulunda gördüğüm manzara beni duygulandırdı. Tüm öğrencilerimize başarı ve muvaffakiyetler diliyorum. Öğrenci kardeşlerimizi kutluyorum” dedi.

Başkan Aktaş, ziyaretinde öğrencilere anılarını anlattı. Kendisinin de İmam Hatip Lisesi mezunu olduğunu hatırlatan ve öğrencilere büyüyünce ne olmak istediklerini soran Başkan Aktaş, karnesi kırık öğrencilere ise tavsiyelerde bulundu. Kırık olan derslerin önümüzdeki yarıyılda ya da sonraki eğitim dönemlerinde düzeltilebileceğini vurgulayan Başkan Aktaş, “Yeter ki başarmayı aklınızın bir ucuna yazın. Mutlaka ama mutlaka sonuca ulaşırsınız. Başaramayacağınız bir şey yok, Allah’ın izniyle. Çok güzel bir okulunuz var. Ailenizin, öğretmenlerinizin size sunduğu bu güzel imkanları değerlendirin” diye konuştu.

Başkan Aktaş, Nizam Karasu Anadolu İmam Hatip Lisesi’ndeki programın ardından Atıcılar Mahallesi’nde yer alan Davut Çalışkan İlkokulu’na gitti. Bursa Valisi İzzettin Küçük’le birlikte buradaki karne dağıtım törenine katılan Başkan Aktaş, minik öğrenciler aldıkları başarılı sonuçlar nedeniyle tebrik etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

 

Tarih: 19.01.2018 | Okunma sayısı:5563

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu