Haberler

Başkan Aktaş´ın Fransız konukları

Font Boyutu

5 KASIM 2017

BASIN BÜLTENİ

BAŞKAN AKTAŞ’IN FRANSIZ KONUKLARI

-       BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ, GÖREVE GELMESİNİN 2. GÜNÜNDE FRANSIZ KONUKLARINI AĞIRLADI.

-       BORDEUX ŞEHRİNE BAĞLI CENON’UN BELEDİYE BAŞKANI JEAN-FRANÇOİS EGRON’LA GÖRÜŞEN BAŞKAN AKTAŞ, İNEGÖL İLE CENON ARASINDA BİR SÜRE ÖNCE BAŞLATILAN KÜLTÜREL İŞBİRLİĞİNİN TÜRKİYE İLE FRANSA ARASINDAKİ DOSTLUK İLİŞKİLERİNİN PEKİŞMESİNE NEDEN OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, göreve gelmesinin 2. gününde Fransız konuklarını ağırladı. Bordeux şehrine bağlı Cenon’un belediye başkanı Jean-François Egron’la görüşen Başkan Aktaş, İnegöl ile Cenon arasında bir süre önce başlatılan kültürel işbirliğinin Türkiye ile Fransa arasındaki dostluk ilişkilerinin pekişmesine neden olduğunu söyledi.

İnegöl Belediyesi tarafından ilçede yaptırılan Cenon Bulvarı ile Cenon Parkı’nı inceleyen konuk ekip, daha sonra Bursa’ya geçerek Başkan Aktaş ile görüştü. Ankara Yolu’ndaki başkanlık binasında samimi ortamda yapılan kabule, Cenon Belediyesi meclis üyeleri de iştirak etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ziyaret nedeniyle yaptığı açıklamada, iki ülke arasındaki dostluk ilişkilerine katkıda bulunan Cenon heyetine teşekkür etti. Konuklarına Bursa ile ilgili bilgiler de veren Başkan Aktaş, yıllık 10 milyar dolardan fazla ihracat rakamına ulaşan şehrin Türkiye’nin önemli üretim merkezleri arasında yer aldığını ifade etti. Ülkenin farklı yöreleriyle Balkanlar ve Kafkaslardan aldığı göçlerle tam bir Türkiye mozaiği olan Bursa’ya 2 gündür Büyükşehir Belediye Başkanı olarak hizmet ettiğini vurgulayan Başkan Aktaş, Fransa’daki Türkiye dostlarına ve gurbetçilere ziyaretçileri vasıtasıyla selamlarını iletti.

Cenon Belediye Başkanı Jean-François Egron ise Başkan Aktaş’a yeni görevinde başarılar diledi. Egron, Cenon’da da İnegöl ve Bursa’yı hatırlatan bir yatırımın yapılması yönünde gayret sarf edeceklerini bildirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ziyaretin anısına Fransız konuğuna çiniden el yapımı Osmanlı çeşmesi maketi ile Bursa bıçağı hediye etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

 

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

Tarih: 05.11.2017 | Okunma sayısı:2281

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu