Haberler

Başbakan’dan Başkan Altepe’ye teşekkür

Font Boyutu

 23 EKİM 2013

BASIN BÜLTENİ

BAŞBAKAN’DAN BAŞKAN ALTEPE’YE TEŞEKKÜR
- BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN, KOSOVA’NIN PRİZREN KENTİNDE BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPTIRILAN DERE ISLAH VE KÖPRÜ AÇILIŞ TÖRENİNDE, BAŞKAN ALTEPE’YE TEŞEKKÜR ETTİ.

BURSA – Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kosova’nın Prizren kentinde Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan dere ıslah ve köprü açılış töreninde, Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Balkanlar’da hayata geçirdiği tarihi ve kültürel miras ile altyapı çalışmalarına yeni bir halka olarak eklenen Kosova’nın Prizren kentindeki dere ıslah ve köprü inşa çalışmaları tamamlandı. Kardeş şehir ilişkileri kapsamında BUSKİ tarafından çalışmaların açılış töreni Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kosova Başbakanı Haşim Taçi, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve çok sayıda davetlinin katılımıyla yapıldı. Başkent Priştine´de Adem Yaşari Uluslararası Havalimanı terminalinin açılışının ardından Türklerin yoğun olarak yaşadığı Prizren´e gelen Başbakan Erdoğan, Şadırvan Meydanı´nda toplanan kalabalığa seslendi.

Başkan Altepe’ye teşekkür
“Şu anda kendimi bakan arkadaşlarım, milletvekili arkadaşlarım, eşim, kızım ve tüm iş adamlarıyla kendi evimizde hissediyoruz” diyerek söze başlayan Başbakan Erdoğan, Kosova’da olmasının bir nedeninin de Bursa Büyükşehir Belediyesi olduğunu söyledi. Erdoğan, “Sevgili kardeşlerim. Huzurlarınızda bugün burada buluşmamıza vesile olan, bu daveti şahsıma yapan Ramazan Muya kardeşimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bugün burada buluşmamıza vesile oldu. Ve Bursa Büyükşehir Belediyemizin burada gerçekleştirdiği köprü inşasını ve dere ıslahının açılışına da vesile olduk. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanıma ve arkadaşlarına ve Ramazan Muyo kardeşime de bu işbirliğinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 23.10.2013 | Okunma sayısı:4357

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir