Haberler

Başbakan´a Bursa kılıcı

Font Boyutu

 07 KASIM 2014

BASIN BÜLTENİ

BAŞBAKAN’A BURSA KILICI
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, KENDİSİNİ ZİYARET EDEN BAŞBAKAN AHMET DAVUTOĞLU’NA EL YAPIMI KILIÇ HEDİYE ETTİ.
- KENDİSİNİN DE KILIÇ VE KAMA KOLEKSİYONU OLDUĞUNU BELİRTEN BAŞBAKAN DAVUTOĞLU, BURSA KILICINI DA ÖZEL KOLEKSİYONUNDA SAKLAYACAĞINI SÖYLEDİ.

BURSA – Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kendisini ziyaret eden Başbakan Ahmet Davutoğlu’na el yapımı kılıç hediye etti. Kendisinin de kılıç ve kama koleksiyonu olduğunu belirten Başbakan Davutoğlu, Bursa kılıcını da özel koleksiyonunda saklayacağını söyledi.

Bursa Valiliği, Büyükşehir, Yıldırım ve Osmangazi Belediyeleri ile Sağlık Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı tarafından Bursa’da yaptırılan ve 720 milyon TL’ye mal olan 21 yatırımın hizmete açılış töreni için Bursa’ya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ulucami’de Cuma namazını kıldıktan sonra yürüyerek Tarihi Büyükşehir Belediye Binası’na geldi. Burada Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından karşılanan Davutoğlu’na, Büyükşehir Belediyesi’nin çevre gönüllüleri tarafından çiçek verildi. Daha sonra beraberindeki Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ile birlikte Başkan Altepe’yi makamında ziyaret eden Başbakan Davutoğlu, Bursa’da hayata geçirilen yatırımlar hakkında Başkan Altepe’den bilgi aldı. Basına kapalı yapılan ve yaklaşık 45 dakika süren ziyaretin sonunda Başkan Altepe, günün anısına Başbakan Davutoğlu’na el yapımı bir kılıç hediye etti. El yapımı kılıcı dikkatle inceleyen Başbakan Davutoğlu, kendisinin kılıç ve kama koleksiyonu olduğunu belirterek, bu kılıcı da kendi özel koleksiyonunda saklayacağını söyledi.
Başbakan Davutoğlu, Büyükşehir Belediyesi anı defterini imzaladıktan sonra yürüyerek Valilik binasına geçti. Bursalıların yoğun ilgisiyle karşılaşan Başbakan Davutoğlu, el sallayarak vatandaşları selamladı.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 07.11.2014 | Okunma sayısı:5558

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu