Haberler

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu´dan Büyükşehir´e ziyaret

Font Boyutu

22 TEMMUZ 2017

BASIN BÜLTENİ

BAŞBAKAN YARDIMCISI ÇAVUŞOĞLU’DAN BÜYÜKŞEHİR’E ZİYARET

-          BAŞBAKAN YARDIMCISI HAKAN ÇAVUŞOĞLU, KABİNEYE GİRMESİNİN ARDINDAN İLK ZİYARETLERİNDEN BİRİNİ BURSA’DA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE YAPTI.

-          BAŞKAN RECEP ALTEPE TARAFINDAN KAPIDA KARŞILANAN BAŞBAKAN YARDIMCISI HAKAN ÇAVUŞOĞLU, KENDİSİNE TEVDİ EDİLEN GÖREVİN AYNI ZAMANDA BURSALILARA OLAN GÜVENİN BİR YANSIMASI OLDUĞUNU BELİRTEREK, BUNDAN SONRA ARTAN BİR TEMPOYLA TÜRKİYE VE BURSA İÇİN ÇALIŞACAKLARINI SÖYLEDİ.

-          BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BAŞBAKAN YARDIMCISI ÇAVUŞOĞLU’NA YENİ GÖREVİNDE BAŞARILAR DİLEDİ.

BURSA - Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, kabineye girmesinin ardından ilk ziyaretlerinden birini Bursa’da Büyükşehir Belediyesi’ne yaptı. Başkan Recep Altepe tarafından kapıda karşılanan Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, kendisine tevdi edilen görevin aynı zamanda Bursalılara olan güvenin bir yansıması olduğunu belirterek, bundan sonra artan bir tempoyla Türkiye ve Bursa için çalışacaklarını söyledi.

Ankara Yolu’ndaki başkanlık binasında gerçekleşen görüşmeye; Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin yanı sıra AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş da katıldı.

Ziyarette açıklamada bulunan Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, yeni görevi sonrasında ilk kez Bursa’ya geldiğini ifade etti. Bursa’nın ‘Şehremini’ olarak Başkan Altepe’ye ziyarette bulunmak istediğini söyleyen Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, bundan sonra şehrin yatırımları ve yeni projeleri konusunda birlikte çalışacaklarını söyledi. Bünyesinde barındırdığı zenginlikler nedeniyle Bursa’nın Türkiye’nin gözbebeklerinden biri olduğunu kaydeden Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, “İnşallah bundan sonra da şehrimizin markalaşma sürecini devam ettireceğiz. Tüm yatırım ve planlamaları, Ankara ile koordineli bir şekilde kararlılıkla gerçekleştireceğiz” dedi.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, konuşmasında, şahsına tevdi edilen görevin Bursalılara duyulan güvenin bir yansıması olduğuna da yer verdi. Bundan önce yapılan çalışmalar nedeniyle siyasilere teşekkür eden Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, “Bursa’nın bir evladı olarak bundan sonra Ankara’da, sizler de burada ülkemiz ve şehrimiz için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu’na yeni görevinde başarılar diledi. Bursa’nın yapılan yatırımlar nedeniyle altın dönemini yaşadığını, güçlü lider ve güçlü hükümet ile birlikte hizmetlerin her geçen gün artarak devam ettiğini vurgulayan Başkan Altepe, “11. yılımızı doldurmamıza rağmen ilk günkü heyecanımızı koruyoruz. Güçlü iktidar döneminden Bursa’da doğal olarak payını alıyor. Bugüne kadar düşünülüp de yapılamayanların yanı sıra yerli üretim anlamında geleceğe ışık tutacak projeler birbiri ardına hayata geçiyor. İnşallah şimdiden sonra yeni oluşan kabineyle birlikte bu yatırımlar artarak devam edecek. Geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Yeni göreviniz tekrar hayırlı ve uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Başkan Altepe, Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu’na günün anısına ‘Zülfikar’ kılıcı hediye etti. Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, ziyaret sonrasında Büyükşehir şeref defterini imzaladı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

 

Tarih: 22.07.2017 | Okunma sayısı:2021

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu