Haberler

Barınma evi sakinlerine balık ziyafeti

Font Boyutu

19 ARALIK 2014

BASIN BÜLTENİ

BARINMA EVİ SAKİNLERİNE BALIK ZİYAFETİ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ´NİN KİMSESİZ, EVSİZ VE İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN SOĞUK HAVALARDA BARINMASI İÇİN HER KIŞ AÇTIĞI BARINMA EVİNDE KALAN VATANDAŞLAR, KARACABEY BOĞAZINDA BALIK ZİYAFETİ ÇEKTİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi´nin kimsesiz, evsiz ve ihtiyaç sahiplerinin soğuk havalarda barınması için her kış açtığı barınma evinde kalan vatandaşlar, Karacabey Boğazında balık ziyafeti çekti.

Çeşitli nedenlerle aileleri tarafından dışlanan, kimsesi olmadığı için kalacak yer bulamayan ve yoksullukla mücadeleye direnemeyen vatandaşlara Erkek Barınma evi ile sıcak bir yuva imkanı sunan Büyükşehir Belediyesi, barınma evi sakinlerinden gelen talepleri de imkanlar ölçüsünde yerine getiriyor. Barınma evi sakinlerinin balık yeme taleplerini de değerlendiren Büyükşehir Belediyesi, toplumun dezavantajlı guruplarından birini oluşturan vatandaşlara, Karacabey Yeniköy Boğazı’nda balık ziyafeti çektirdi. Otobüslerle Ürünlü’den alınan 120 Barınma evi sakini, Yeniköy’e geldi. Burada Karacabey Karaağaç köyü çiftçilerinden Erhan Erdem, hayırsever Fahrettin Dengiz ve market işletmecisi Ümit Varol’un tüm masrafları karşıladığı yemeğe katılan vatandaşlar, gönüllerince bir gün geçirme imkanı buldu.
Organizasyon sonrası yeniden otobüslerle Ürünlü’ye dönen Barınma evi sakinleri, kendilerine bu imkanı sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve bakınma evi yöneticilerine teşekkür etti.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 19.12.2014 | Okunma sayısı:2635

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir