Haberler

Bangladeş’ten Türkiye’ye yatırım çağrısı

Font Boyutu

28 ARALIK 2017

 

BASIN BÜLTENİ

 

Bangladeş’ten Türkiye’ye yatırım çağrısı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ziyaret eden Bangladeş Başkonsolosu Mohammad Monirul İslam, Türkiye’yi çok sevdiğini ve Bangladeş’in yatırımcılar için önemli potansiyelinin bulunduğunu söyledi.

 

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ziyaret eden Bangladeş Başkonsolosu Mohammad Monirul İslam, Türkiye’yi çok sevdiğini belirterek, Bangladeş’in yatırımcılar için önemli potansiyelinin olduğunu söyledi.

 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bangladeş Başkonsolosu Mohammad Monirul İslam ile Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet binasındaki makamında bir araya geldi. Başkan Aktaş, Başkonsolos İslam’a Bursa’yı tanıttığı görüşmede, “Bangladeş, mesafe olarak bize çok uzak olsa da gönlümüzün beraber attığı, sevdiğimiz bir ülke” dedi.

Başkan Aktaş, özellikle Suudi Arabistan’a hac ve umreye gidildiğinde, Bangladeş’ten gelenlere sıklıkla rastlandığını söyleyerek, “Başkonsolos İslam, 8 aydır Türkiye’de görevde. “Neler yapılabilir, ülkesinin avantajları, dezavantajları nelerdir, bizde neler var” gibi konularla ilgili fikir alışverişinde bulunduk. Bundan sonraki süreçte, şehirlerimize, ülkemize değer katacak bir proje olduğunda çalışabiliriz diye kendisine ifade ettim” şeklinde konuştu.

Bangladeş Başkonsolosu Mohammad Monirul İslam da Türkiye’yi çok sevdiğini söyleyerek, “Bangladeş ve Türkiye, kültürel olarak çok benzer ülkeler. Birbirimizle ilişkileri geliştirip hem ekonomi hem kültür alanında faaliyet yapma imkanımız var. Bangladeş, yatırım olabilecek bir ülke. Yabancı yatırımcılar ve özellikle Türkiye’den gidecek yatırımcılar için önemli potansiyeli ifade ediyor” dedi.

Başkan Aktaş, ziyaretin sonunda Başkonsolos İslam’a Bursa’ya özgü el yapımı ipek tablo hediye etti.

 

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Tarih: 28.12.2017 | Okunma sayısı:1628

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu