Haberler

Balkanlardan gelen dağcılar Bursa’yı çok sevdi

Font Boyutu

16 KASIM 2014

BASIN BÜLTENİ

Balkanlardan gelen dağcılar Bursa’yı çok sevdi
- Balkan ülkelerinden Bursa’nın dağ turizmini tanımak için kente gelen dağcılar, Büyükşehir Belediyesi’ni de ziyaret etti.

BURSA – Balkan ülkelerinden Bursa’nın dağ turizmini tanımak için gelen dağcılar, Büyükşehir Belediyesi’ni de ziyaret etti.

Heykel’deki Tarihi Belediye Binası’nda gerçekleşen ziyarette, dağcıları Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık ağırladı. Ziyarette dağcılara, grup koordinatörü Kazım Topoyan ve Dağcılık Federasyonu Bursa İl Temsilcisi Nazif Makas eşlik etti.
Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdülkadir Karlık, 4 Balkan ülkesinden gelen 5 dağcılık kulübü üyelerini Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe adına Bursa’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bursa’nın yüzde 65’inin Balkan göçmenlerinden olduğunu ve Balkan kültürünün kentte yoğun olarak yaşandığını kaydeden Başkanvekili Karlık, Türkiye ile Balkanlar arasında tarihi ve kültürel birçok ortak noktanın bulunduğunu söyledi. Misafirlerini Bursa’nın özellikleri ve Büyükşehir’in hizmetleri hakkında bilgilendiren Karlık, 200’ü aşkın spor tesisi bulunan ve Uludağ gibi bir nimete sahip olan Bursa’nın dağcılık faaliyetleri için en ideal illerden biri olduğunu kaydetti.
Balkanlarda gelen dağcıların Bursa’yı çok sevdiğini anlatan grup koordinatörü Kazım Topoyan, ekipte Bursa’ya ilk kez gelen dağcıların da bulunduğu söyledi. Dağcıların Bursa’nın tarihi ve kültürel yapısına, spor imkanlarına hayran kaldığını belirten Topoyan, Bursa’dan mutlu ve verimli deneyimlerle ayrıldıklarını vurguladı. Ziyaretin sonunda Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık, dağcılara Bursa’yı tanıtan hediyeler verdi. Misafir ekip de Karlık’a ülkelerinden getirdikleri yöresel ürünleri takdim etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 16.11.2014 | Okunma sayısı:1712

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir