Haberler

Balkanlarda Bursa

Font Boyutu

9 EKİM 2014

BASIN BÜLTENİ

Balkanlarda Bursa
- Büyükşehir Belediyesi, ‘Balkanlarda Osmanlı Dönemi Kültür Varlıklarının Restorasyon Sorunları’ temalı çalıştaya Balkanlardaki eserleriyle damgasını vurdu.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi, ‘Balkanlarda Osmanlı Dönemi Kültür Varlıklarının Restorasyon Sorunları’ temalı çalıştaya Balkanlardaki eserleriyle damgasını vurdu.

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul’da gerçekleştirilen, ‘Balkanlar Restorasyon Çalıştayı’nda ‘Balkanlarda Osmanlı Dönemi Kültür Varlıklarının Restorasyon Sorunları’ teması ele alındı. Arnavutluk, Bosna Hersek, Hırvatistan , Karadağ, Kosova, Makedonya ve Sırbistan’dan gelen heyetlerin de katıldığı çalıştayda, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Türk İşbirliği ve Kalkınma Ajansı (TİKA) temsilcileri faaliyetleri hakkında bilgilendirici sunumlar yaptı.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bayram Vardar da ‘Balkanlarda Bursa’ sunumuyla Bursa Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Balkan ülkelerinde gerçekleştirilen çalışmalar gözler önüne serildi. Bursa’nın faaliyetleri çalıştayda en yoğun ilgiyi topladı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 09.10.2014 | Okunma sayısı:1722

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir