Haberler

'BALKAN ŞAMPİYONASI'NDA COŞKULU FİNAL

Font Boyutu

Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Bursa’da Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen ‘1. Balkan Yıldızlar ve Ümitler Taekwondo Şampiyonası’, iki gün süren heyecanlı karşılaşmaların ardından gerçekleştirilen ödül töreni ile sona erdi.

Bursa’da bu yıl ilk kez gerçekleştirilen şampiyonaya Türkiye’nin yanı sıra Arnavutluk, Romanya, Sırbistan, Karadağ, Moldova, Azerbaycan, Ukrayna, Rusya ve Bulgaristan olmak üzere 10 ülkeden 155 sporcu katıldı.

Bursa’dan Melike Kutluer, Fulden Gökalp, Hatice Kübra İlgün, Songül Dinç ve Sema Yıldırım adlı sporcuların da Türk Milli Takımı’nda yer aldığı şampiyonada genç sporcular derece almak için kıyasıya mücadele ettiler. Karşılaşmaların sonrasında başarılı olan sporculara ödülleri verildi.

Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman sporun ve sporcunun yanında olduklarını kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’da gençlerin sağlıklı ortamlarda spor yapabilmeleri için her türlü imkanın seferber edildiğini belirtti. Taekwondo sporunun futboldan sonra en yoğun ilgi gören sporlardan biri olduğunu ifade eden Başkan Altepe, şampiyonadaki ‘57 kg erkekler’, ‘Yıldız Bayanlar’ ve ‘Yıldız Erkekler’ kategorilerinde dereceye giren sporculara kupa ve madalyalarını takdim etti. Başkan Altepe, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin ile Taekwondo Federasyonu Başkanı Metin Şahin ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar’ın da hazır bulunduğu ödül töreninin ardından sporcularla ve organizasyona emek verenlerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin de şampiyonada Milli forma ile yarışan Yıldırım Belediyespor Kulübü sporcusu Songül Dinç’i tebrik etti.

Tarih: 27.09.2009 | Okunma sayısı:6644

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir