Haberler

BAKAN ŞİMŞEK´TEN İPEKBÖCEĞİ´NE TAM NOT

Font Boyutu

 30 OCAK 2013

BASIN BÜLTENİ

BAKAN ŞİMŞEK´TEN İPEKBÖCEĞİ´NE TAM NOT
- BURSA TEMASLARI SIRASINDA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ´NİN DANIŞMANLIĞI VE YÖNLENDİRMESİYLE ÖZEL BİR FİRMA TARAFINDAN ÜRETİLEN TÜRKİYE´NİN İLK YERLİ TRAMVAYI İPEKBÖCEĞİ´Nİ KULLANAN MALİYE BAKANI MEHMET ŞİMŞEK, DÜNYA STANDARTLARINDAKİ PROJENİN TÜRK GİRİŞİMCİLER İÇİN ÖRNEK OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

BURSA - Bursa temasları sırasında Büyükşehir Belediyesi´nin danışmanlığı ve yönlendirmesiyle özel bir firma tarafından üretilen Türkiye´nin ilk yerli tramvayı İpekböceği´ni kullanan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, dünya standartlarındaki projenin Türk girişimciler için örnek olduğunu söyledi.

Bakan Şimşek, İpekböceği Tramvayı´nı kullanmak için BURULAŞ´a geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Valisi Şahabettin Harput, AK Parti Bursa Milletvekili Tülin Erkal Kara, AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın ve üretici firmanın sahibi Hüseyin Durmaz´ın da hazır bulunduğu ziyarette İpekböceği Tramvayı hakkında Başkan Altepe tarafından bilgilendirilen Bakan Şimşek, daha sonra tramvayı kullanarak test etti.

Büyükşehir Belediyesi´nin danışmanlığında Durmazlar Makina tarafından üretilen tramvayın çok özel bir sisteme sahip olduğunun hissedildiğini belirten Bakan Şimşek, "Burada, Bursalı sanayicimizin maharetini ve dünyayla rahatlıkla rekabet edebilecek düzeyde teknolojik alt yapıyla kurulu sistemi yerinde görmüş, test etmiş olduk. Büyükşehir Belediye Başkanımızı ve değerli sanayicimizi bu örnek projeden dolayı kutluyorum" dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 30.01.2013 | Okunma sayısı:5006

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu